Czas na innowacyjność

Mamy: 10 058,00 złBrakuje: 0,00 zł

Zbieramy: 10 000,00 zł Pomóż

Drodzy Darczyńcy!

Głównym celem naszej działalności jest edukacja i rewalidacja niewidomych. Pragniemy też, aby nasi wychowankowie byli dobrze przygotowani do dorosłego życia, w przyszłości samodzielni i niezależni, potrafili odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie oraz mogli funkcjonować jak osoby widzące.

Z myślą o niewidomych stworzyliśmy „inteligentne urządzenie”, które zainstalowane w każdym przeciętnym mieszkaniu czy domu znacznie ułatwi funkcjonowanie w nich osobom z dysfunkcją wzroku.

Urządzenie sterowane głosem działa zarówno w wersji offline, jaki i online. W wersji offline umożliwia m.in. obsługę sprzętu AGD, włączanie i wyłączanie światła, radia, telewizora, odtwarzaczy muzyki. W wersji online, dzięki łączności z internetem, pozwala na głosowe sterowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie treści w nim zawartych. Urządzenie współpracuje z typowym sprzętem audio, video i AGD, niezależnie od marki i producenta.

Warto wspomnieć, że rozwiązanie stworzone zostało przez niewidomych. Dedykowane jest nie tylko niewidomym, lecz także osobom leżącym, bądź unieruchomionym na wózkach inwalidzkich, które z racji wieku lub choroby nie mogą manualnie obsługiwać sprzętu domowego i samodzielnie radzić sobie z codziennymi, często bardzo podstawowymi czynnościami domowymi.

Projekt wymaga jeszcze wielu nakładów. Pierwszym etapem jest przygotowanie showroom’u – pokoju, w którym będziemy prezentować możliwości „inteligentnego urządzenia”. Do przystosowania jednego z laskowskich pomieszczeń i zainstalowania w nim odpowiedniego sprzętu potrzebujemy około 10.000 złotych.

Bardzo liczymy na Państwa wsparcie! Każda kwota przybliży nas do realizacji pierwszego etapu, a w przyszłości produkcji i rozpowszechnienia tego innowacyjnego, a w wielu sytuacjach wręcz niezbędnego rozwiązania.

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do Formularza wpłaty i wybrać z listy celów: Inteligentny dom

Przelewy bankowe prosimy kierować na numer konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 - wpisując w tytule Inteligentny dom

GORĄCO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!