Remonty wakacyjne 2018

Mamy: 49 707,30 złBrakuje: 30 292,70 zł

Zbieramy: 80 000,00 zł Pomóż

Drodzy Przyjaciele Niewidomych!

Do wakacji w Laskach trzeba się co roku przyzwyczajać na nowo. Wraz z wyjazdem naszych wychowanków robi się tu cicho, pusto i tęskno. Jednak spokój ten jest tylko pozorny, bo pokoje internatowe, sale szkolne i inne pomieszczenia użytkowe w placówkach Ośrodka, zaczynają żyć własnym „remontowym życiem”.

W czasie roku szkolnego pomieszczenia są w ciągłym użyciu. Szkolne sale stanowią gwarną przestrzeń do nauki, a internaty tętnią życiem pozaszkolnym, dlatego w wakacje, gdy placówki pustoszeją od razu widać, co trzeba odświeżyć, wymienić i naprawić.

Na te wakacje zaplanowaliśmy m.in.:

• naprawy elewacji w części budynków, naprawy dachów, naprawy rynien wraz z wymianą łączników
  • naprawę kostki chodnikowej oraz remont podjazdu dla wózków inwalidzkich u wejścia do liceum
  • odmalowanie wzniesień ostrzegawczych przed wejściem do budynków
  • naprawy ścian i malowanie klatek schodowych, ścian w pokojach internatowych, kuchni w Domu Dziewcząt oraz kuchni w Przedszkolu
  • malowanie pracowni rehabilitacji wzroku
  • naprawy punktów świetlnych, stawianie ścianek działowych w ramach nowego zagospodarowania przestrzeni użytkowej.

Robimy to z myślą o naszych niewidomych, aby w Laskach czuli się komfortowo i bezpiecznie. Ciekawe, że po powrocie z wakacji od razu zauważają zmiany, powtarzając, że w pokojach „pachnie nowością”, że wejście do szkoły bardziej dostosowane do ich możliwości ruchowych, a korytarze wyglądają jak nowe. Są po prostu wdzięczni.

Jeśli mieliby Państwo możliwość wesprzeć nas w przeprowadzeniu wakacyjnych remontów, już teraz GORĄCO DZIĘKUJEMY.

Koszt prac renowacyjno-budowlanych oszacowano na 80.000 złotych. Nie mamy wystarczających środków, dlatego każda, nawet symboliczna kwota, pozwoli nam doprowadzić nasze plany do końca. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie oraz wdzięczności za każdy gest pamięci z Państwa strony.

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do Formularza wpłaty i wybrać z listy celów: Remonty wakacyjne 2018

Przelewy bankowe prosimy kierować na numer konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 - wpisując w tytule Remonty wakacyjne 2018

SERDECZNIE ZACHĘCAMY do uczestnictwa w akcji i pozdrawiamy z Lasek, które mienią się wszystkimi kolorami lata!