WINDĄ do niezależności...

Mamy: 44 684,67 złBrakuje: 0,00 zł

Zbieramy: 35 000,00 zł Pomóż

Kochani Darczyńcy!

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Laskach zapewnia kompleksowe przygotowanie niewidomych do samodzielnego życia. Wychowankowie otrzymują tu potrzebną edukację szkolną, zawodową, ale i tę społeczną, a także czysto życiową opartą o codzienne czynności kuchenne, sanitarne, porządkowe itp.

W internacie mieszkają niewidome dziewczęta z niepełnosprawnością ruchową - poruszające się na wózkach inwalidzkich. Obecnie mamy dwie dziewczynki Agatę i Weronikę. Obie są pełnymi życia i radości nastolatkami. Dla ich rozwoju ważne jest, aby mogły przebywać w grupach rówieśniczych. Jednak ich pokoje znajdują się na parterze budynku, gdzie przebywają dużo młodsze grupy. Starsza młodzież mieszka na piętrze. Tam też są kuchnie dydaktyczne do nauki samodzielnego obsługiwania urządzeń AGD, i tam też toczy się społeczne, polekcyjne życie nastolatków.

Dla właściwego rozwoju i edukacji wychowanków na wózkach inwalidzkich konieczny jest zakup platformy schodowej. Koszt zakupu i montażu takiej platformy przekracza nasze możliwości.

Kwota jaką musimy zebrać to 35.000 złotych.

Będziemy ogromnie wdzięczni za wsparcie zakupu platformy schodowej. Wpłaty można przekazywać:

bezpośrednio na konto Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 z dopiskiem w tytule Na windę

lub też online poprzez Formularz wpłaty i wybór celu Na windę.

W imieniu naszych niewidomych uczniów z góry GORĄCO DZIĘKUJEMY!!!