42,195 km - Bieg dla edukacji

Mamy: 21 613,34 złBrakuje: 20 581,66 zł

Zbieramy: 42 195,00 zł Pomóż

"Od 4 lat moją pasją jest bieganie. We wrześniu chcę skończyć maraton w czasie 3:35. Mam szczęście, bo moje hobby mogę realizować bez ograniczeń. To, co dla mnie jest zwyczajnym treningiem, dla innych staje się przeszkodą nie do przejścia.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że sprostanie codziennym obowiązkom wymaga od osób z niepełnosprawnością  ogromnego wysiłku i pracy, a także wieloletniej nauki z wykorzystaniem specjalistycznych pomocy, a realizowanie pasji i marzeń jest niemożliwe bez wsparcia innych osób.

Postanowiłem weprzeć Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, które prowadzi szkoły i przedszkole dla dzieci niewidomych, a także udziela profesjonalnej pomocy dzieciom i ich rodzinom. Ośrodek w Laskach jest mi szczególnie bliski, ponieważ uczą się w nim dzieci mojego brata.

Chciałbym zebrać 42 195 złotych - 1000 złotych za każdy kilometr
na zakup pomocy dydaktycznych
dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi.

W procesie nauczania dzieci niewidome potrzebują szeregu pomocy, które umożliwiają odkrywanie świata innymi niż wzrok zmysłami. W lepszym poznawaniu i zrozumieniu otoczenia niezbędne są m.in. pomoce do stymulacji zmysłów (dotykowe, dźwiękowe, świetlne – dla dzieci słabowidzących, zapachowe), instrumenty muzyczne, przyrządy nieoptyczne, akcesoria świetlne do stymulacji wzrokowej w ciemni, tablice zwykłe i multimedialne, testery kolorów, czy też czujniki do nalewania cieczy.

Osoby, które chciałyby wesprzeć moją biegową inicjatywę mogą przekazywać wpłaty:

- bezpośrednio na konto Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi
02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 z dopiskiem w tytule Bieg dla edukacji

- online poprzez Formularz wpłaty i wybór celu 42,195 km - Bieg dla edukacji"

Proszę również o wsparcie i udostępienie projektu na FB:

Dziękuję,

Wojtek