Archiwum 2005

spotkanie byłych wychowanków Lasek

W dniu 9.10.2005 r. w niedzielę w Laskach odbyło się doroczne spotkanie byłych wychowanków Lasek. O godzinie 11.00 odbyła się Msza św. pod przewodnictwem ks. Marcina Kowalczyka i o. Eugeniusza Pokrywki w intencji żyjących i zmarłych nauczycieli, wychowawców, wychowanków, przyjaciół i dobroczyńców Lasek. Po Mszy św. wspólnie przeszliśmy na cmentarz zakładowy; po drodze odmawiając różaniec. Na cmentarzu zastanawialiśmy się nad życiem, że jest ono pięknym krajobrazem, choć wiele się w życiu zmienia. Dziś tu jesteśmy razem a jutro mogą zostać wspomnienia - wspominaliśmy tych, którzy byli nam bliscy tutaj w Laskach. Po powrocie z cmentarza o godz. 13.00 spotkaliśmy się w jadalni w nowym Domu Dziewcząt na obiedzie. Następnie przeszliśmy do dużej sali Domu Dziewcząt gdzie czekała na nas
niespodzianka przygotowana przez dziewczynki z III grupy. Tą niespodzianką było przedstawienie pt. "Bajka o kaktusie". Spotkanie prowadził o. Eugeniusz Pokrywka. Podczas tego spotkania wymieniono najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania Zakładu i jego placówek a później wszyscy razem graliśmy i śpiewaliśmy przeróżne piosenki. W tym roku było nas bardzo dużo byłych wychowanków i ten fakt bardzo nas ucieszył, że mogliśmy się wszyscy razem spotkać jak i również dopisała nam piękna jesienna pogoda. Rozstaliśmy się z przekonaniem, że spotkamy się za rok by wspólnie się uśmiechać, nawet, gdy nas spotyka smutek, by była tęcza na niebie, która nam przypomni, że i nad najciemniejszymi chmurami świeci Słońce, pewności, że o nas ktoś myśli.

Konferencja w Domu Przyjaciół

Dział ds. Absolwentów zorganizował w dniu 6 października 2005 r. w Domu Przyjaciół w Laskach pierwszą konferencję z cyklu: Przygotowanie zawodowe osób z dysfunkcją wzroku a rynek pracy.

Laureat konkursu

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach zostało laureatem konkursu ogłoszonego przez PFRON na najlepsze zrealizowane przedsięwzięcia z zakresu rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.
Realizatorem przedsięwzięcia był Dział ds. Absolwentów.
W dniu 30 czerwca 2005 r. otrzymaliśmy dyplom i statuetkę.