Nasi wychowankowie na VERVA Street Racing

10-10-2014

Na Stadionie Narodowym w Warszawie 20 września 2014 roku odbyła się piąta edycja największego festiwalu motoryzacyjnego w tej części Europy, czyli VERVA Street Racing. Płytę boiska zamieniono w pustynne wydmy, które utworzyły tor rajdowy oraz skocznie i inne elementy dodatkowe. Trzygodzinna impreza zaskoczyła fanów motoryzacji ogromem atrakcji. Nowością tej edycji było połączenie motoryzacji z muzyką. Największe swoje hity zagrał światowej sławy zespół Jamiroquai. Dakar na Narodowym to przede wszystkim była rajdowa Bitwa Mistrzów "Polska kontra Reszta Świata" w sześciu kategoriach: samochodach w specyfikacji dakarowej oraz WRC, motocyklach, quadach, buggy i ciężarówkach.

Z polskich sportowców ścigali się między innymi: Adam Małysz, Rafał Marton, Kuba Przygoński, Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Tadeusz "Taidy" Błażusiak – członkowie ORLEN Team. Ich przeciwnikami byli kierowcy z innych krajów m.in. Fin Marcus Grönholm, dwukrotny mistrz świata (2000, 2002) oraz wicemistrz świata (2006, 2007) World Rally Championship, a także Marc Coma (Hiszpania) i Hélder Rodrigues (Portugalia) – utytułowani motocykliści z Dakaru. Polacy zwyciężyli zdobywając 210 punktów, obcokrajowcy – 170. Gratulujemy!

Adrenaliny nie zabrakło także podczas pokazu skuterów śnieżnych, freestylowych quadów i akrobacji FMX. Na koniec Chryslery, Buicki, Lincolny i Cadillaki zmierzyły się w niszczącym wyścigu - Destruction Race. Zwycięzcą został najmniej poobijany samochód kaskadera Paula Swifta. Wszystkie te atrakcje i moc pozytywnych emocji mogli na żywo doświadczyć nasi wychowankowie z Internatu Chłopców Mariusz, Krzysztof, Dawid i Kamil z IV gr., Jarek z V gr., Bartosz, Mateusz, Tomasz, Dawid i Mateusz z VI gr wraz ze swoimi wychowawcami Leszkiem Połomskim i Robertem Mazurkiem.

Robert Mazurek

fot. Jarosław Andrzejczyk, Bartosz Radomski, Robert Mazurek

wróć