Integracyjny Turniej Warcabowy

26-10-2016

W piątek 21.10.2016 roku w Specjalnym Ośrodku dla Słabowidzących przy ulicy Koźmińskiej w Warszawie odbył się kolejny już turniej warcabowy. Udział wzięło 17 uczniów, z czego 10 z Ośrodka w Laskach, a 7 z Ośrodka przy Koźmińskiej.

Turniej był podzielony na dwie kategorie wiekowe. W kategorii dla młodszych graczy mieliśmy sytuację, która rzadko się zdarza. Trzy osoby zajęły pierwsze miejsce, bo miały po tyle samo punktów. Byli to Marcin Czerwiński, Jakub Lisiewicz i Kamil Pawłowski. Wszyscy z naszego Ośrodka. W kategorii dla starszych graczy pierwszy raz w historii naszych wspólnych zawodów wygrał uczeń z Ośrodka w Warszawie. Był to Grzegorz Śwital, który zdobył tyle samo punktów co ja, ale w czasie turnieju wygrał pojedynek ze mną. Drugie miejsce zająłem ja, a trzecie Dawid Nowakowski z technikum masażu w „Jabłonkach”.

Rywalizacja trwała dwie i pół godziny. W czasie zawodów była krótka przerwa, podczas której mogliśmy zjeść słodki poczęstunek. Jak zwykle dziękujemy panu Adamowi Baranowskiemu z Ośrodka w Warszawie, który zorganizował turniej oraz nagrody, a także panu Leszkowi Niedziółce, absolwentowi obu ośrodków, i panu Arturowi Scisłowskiemu, którzy pojechali z nami jako opiekunowie. Kolejny turniej planowany jest na wiosnę 2017 roku w Laskach.

Autor: Michał Rowiński – kl. II Z „Jabłonki”
Zdjęcia: Artur Scisłowski