Integracyjny Turniej Warcabowy

25-04-2016

Zawodnicy grają w warcaby

14 kwietnia już po raz czwarty mogliśmy wziąć udział w sportowych zmaganiach podczas Integracyjnego Turnieju Warcabowego organizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Laskach. W tym roku odbył się on w wyjątkowo przytulnej „Kawiarence u Przyjaciół”. Gościliśmy zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących nr 8, mieszczącego się przy ul. Koźmińskiej w Warszawie, a także ucznia ze Szkoły Podstawowej im. płka Stanisława Królickiego w Izabelinie.

Po godzinie 15.00 rozpoczęły się zawody.

Zawodnicy szybko wpisali się na listy turniejowe i już po chwili doszło do  sportowych zmagań. Na sali dało się słyszeć szmer przesuwanych lub przekładanych w odpowiednie miejsca pionków. Po kilku rozegranych rundach, trzeba było trochę odpocząć. Na zmęczonych zawodników czekały kanapki, wafelki oraz herbata z aromatycznymi dodatkami przygotowana przez panią Marię Wołodko.

Oprócz gier turniejowych w Kawiarence były rozgrywane, już w luźniejszej atmosferze, gry towarzyskie.

W kategorii otwartej, w której zmierzyły się osoby widzące i słabowidzące, faworyt Turnieju – Michał Rowiński – zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce zajął Dawid Nowakowski, a trzecie Jakub Lisiewicz.

Wyniki w kategorii osób niewidomych były dużą niespodzianką. Zwycięzcą został Bartosz Wróbel, najmłodszy zawodnik, pierwszy raz biorący udział w turnieju, drugie miejsce zajął Paweł Nowicki, a trzecie Konrad Gajowniczek.

W kategorii otwartej juniorów grali najmłodsi zawodnicy. Pierwsze miejsce zajął Sebastian Nitkiewicz, drugie Łukasz Możdżeński, a trzecie Damian Denis.

Wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach, gratulujemy.

Pomysłodawcą Turnieju jest uczeń naszego Ośrodka – Michał Rowiński, który również angażuje się w organizację imprezy.

Serdecznie dziękujemy uczniowi naszego Ośrodka – Michałowi Rowińskiemu, który będąc pomysłodawcą Turnieju angażuje się również w jego organizację.

tekst: Krzysztof Markiewicz, Bożena Mikołowicz

zdjęcia: Rafał Zakrzewski