Orszak Trzech Króli

06-01-2017

Duża, bo ponad 30 osobowa delegacja wyruszyła dziś z naszego Ośrodka do Warszawy, by wziąć udział w IX ORSZAKU TRZECH KRÓLI. Nie przestraszył nas siarczysty mróz i punktualnie o 11.30 stawiliśmy się na placu Zamkowym, skąd rozpoczynał się orszak. Tegoroczne hasło: "Pokój i dobro" nawiązywało do naszego ulubionego św. Franciszka - ubogiego miłośnika przyrody. Poszczególne stacje na trasie orszaku opowiadały o stworzeniu świata.

W tym roku uczestnicy orszaku solidaryzowali się z Syrią, przez wspólną modlitwę i pomoc. Symbolem była kolęda "Jezus Malusieńki" wykonana przez Wiolę Brzezińską dla Aleppo. 

W oczekiwaniu na ks. kardynała Kazimierza Nycza, który przewodniczył wspólnej modlitwie "Anioł Pański", tańczyliśmy rozgrzewając ciała i serca. W orszaku, po raz pierwszy, wziął udział nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio. Ruszyliśmy za gwiazdą i pasterzami, w anielskim orszaku, w pięknych strojach i aureolach, ze śpiewem i radością. 

W stajence, która pojawiła się na placu Piłsudskiego, Dzieciątko ogrzewała Święta Rodzina i anielska muzyka. Tam właśnie dotarli Trzej Królowie - z powodu mrozu na własnych nogach - i oddali pokłon Nowonarodzonemu Panu. Uroczystość zakończyła kolęda i błogosławieństwo ks. Kardynała. 

A my, idąc za gwiazdą, wróciliśmy do Lasek, by rozgrzać się i nabrać sił na następny rok.

Tekst: s. Jana Maria, fot.: s. Leona, Internet

wróć