Dar dla Ukrainy

28-11-2017

28 listopada w szkole św. Maksymiliana odbyła się akcja charytatywna "Dar Miłosierdzia dla Ukrainy".

W akcje zaangażowały się placówki Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Każdy mógł przygotować przedmioty, które później zostały poddane licytacji charytatywnej. Na stoliku aukcji można było znaleźć liczne ozdoby świąteczne, słodycze, wyroby ceramiczne, biżuterie, pluszaki, książki brajlowskie, płyty muzyczne, a nawet płytę winylową z pieśniami patriotycznymi. Licytację poprowadziła pani Sylwia. Emocje były ogromne. Uczniowie podbijali ceny nauczycieli, a nauczyciele siebie nawzajem. Największą popularność zdobył metrowy kołacz, który wpadł w ręce Pana Stanisława Badeńskiego.

Po licytacji i ogromnych emocjach można było odprężyć się przy andrzejkowo-tanecznej zabawie i skorzystać z przygotowanej mobilnej kawiarenki, zjeść pyszne ciasto i napić się herbaty.

Tekst i fot. Weronika Kolczyńska