„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Szanowni Państwo,

pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom prywatnym, firmom i instytucjom, które widząc trud i sens naszej pracy, zechciały okazać nam swoją życzliwość. Każdy gest, każde wsparcie, pomaga nam wspólnie tworzyć miejsce wyjątkowe dla naszych głuchoniewidomych wychowanków, łączące w sobie domową atmosferę, z trudem nauki i radością wypoczynku. Niejednokrotnie to dzięki Państwa gestom nasi uczniowie mieli możliwość poznać ciekawe miejsca, zawody, odkryć rzeczy oczywiste dla wszystkich nas - widzących i słyszących. Otrzymujemy od Państwa pomoc materialną, finansową, ale także służycie nam swoim doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami, możliwościami. Za wszystkie takie gesty jesteśmy niezwykle wdzięczni i głęboko przekonani o tym, że każdy z nich wypływa prosto z serca!

Dzięki życzliwości dotychczasowych sposnorów, którzy zaufali, że inwestowanie w rozwój naszej placówki to dobrze spożytkowane pieniądze, jesteśmy właśnie w trakcie przeprowadzki do pięknie odrestaurowanego i rozbudowanego domu. Marzymy o tym, aby nowe klasy, pracownie i ogród wyposażyć w nowoczesne, praktyczne meble oraz sprzęt i pomoce wspomagające rozwój umysłowy, fizyczny, wzrokowy i słuchowy naszych głuchoniewidomych uczniów. Współpraca z nami – rozumiana w jak najszerszym zakresie - to możliwość współtworzenia wiodącego, specjalistycznego ośrodka, którego misją jest pomoc osobom głuchoniewidomym. Chcielibyśmy, aby przy naszej szkole i internacie powstało centrum wymiany wiedzy i doświadczeń dla pedagogów, specjalistów, urzędników administracji publicznej, studentów i wolontariuszy. Jeśli chcielibyście Państwo poznać bliżej różne nasze plany i potrzeby zapraszamy do kontaktu.

Aktualnie pilnie poszukujemy wolontariuszy, którzy pomogą w zaprojektowaniu i wykonaniu polisensorycznego ogródka przy naszym nowym domu!

Serdecznie zapraszamy do współpracy.