Międzynarodowy Turniej Goalballa do lat 23

W dniach 25-26 kwietnia 2015 roku w Dąbrowie Górniczej odbył się  Międzynarodowy Turniej Goalballa do lat 23. W zawodach wystapiła reprezentacja UKS "Laski". W turnieju uczestniczyło 8 drużyn z 4 krajów: Polski, Rumunii, Ukrainy i Węgier. Nasi chłopcy zajęli 6 miejsce, przegrywając z Wrocławiem II - 3 : 13, Budapesztem - 0:10, Cluj - 2:12 i wygrywając z Katowicami II - 19:15.

Słabszy występ naszej drużyny można usprawiedliwić młodym wiekiem - średnia 17 lat, jak również brakiem podstawowego gracza - Pawła Nowickiego. Już za miesiąc w Lublinie będzie szansa na rewanż - kolejny międzynarodowy turniej, tym razem do lat 15.

Wyniki Turnieju w Dąbrowie Górniczej:
1. Wrocław I, 2. Katowice I, 3. Budapeszt, 4. Wrocław II, 5. Cluj (Rumunia) 6. UKS "Laski", 7. Charków, 8. Katowice II

Andrzej Gromulski

Obóz sportowy

W dniach od 29 lipca do 9 sierpnia 2014 roku w Ośrodku Wypoczynkowym „Kormoran” w Mierkach na Mazurach nad malowniczym Jeziorem Pluszne odbył się obóz sportowy. Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz pomocy sponsorów trzydzieścioro niewidomych dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach mogło aktywnie i atrakcyjnie spędzić wakacyjny czas.

Zajęcia były bardzo różnorodne: turystyka rowerowa na tandemach, goalball na hali sportowej w Olsztynku, nauka i doskonalenie pływania, zajęcia z tańca towarzyskiego, nordic walking, pływanie po jeziorze na kajakach, rowerach wodnych, łodziach wiosłowych i żaglówce typu omega. Wieczorami, aby odpocząć fizycznie wszyscy uczestniczyli w grach i konkursach świetlicowych – "Awantura o cukierki", "Jaka to piosenka", "Mam talent" czy "Wykrywacz kłamstw". Nie zabrakło również ogniska, dyskotek i warsztatów muzycznych.

Dla wielu uczestników obóz był jedyną zorganizowaną formą wypoczynku letniego, dlatego nie dziwią pytania niektórych z nich - czy w następnym roku będzie obóz, bo chętnie bym pojechał. Widząc uśmiech i radość na twarzach naszych dzieci w trakcie obozu nasuwa się jeden wniosek - było warto.

Andrzej Gromulski

fot. A. Gromulski