Warsztaty muzyczne podczas Charytatywnego Pikniku Bayer 2014

W dniu 11 września 2014 roku odbył się w naszym Ośrodku Charytatywny Piknik Bayer 2014. Podczas pikniku poprowadzone zostały m. in. warsztaty muzyczne z elementami muzykoterapii dla dzieci i młodzieży ze szkoły specjalnej.

Uzdolnieni muzycznie pracownicy firmy Bayer, przy akompaniamencie dwóch gitar wykonywali szanty oraz znane ballady. Uczestnicy warsztatów bawili się wtórując na instrumentach perkusyjnych sprezentowanych przez firmę Bayer: tamburynach, dzwonkach, dzwonkach sztabkowych i trójkątach. Swoich sił muzycznych próbowały nawet najmłodsze dzieci.

Młodzież uczyła się również szanty „Gdzie ta keja”, którą wykonała z gościem pikniku – Romanem Roczeniem podczas koncertu wieńczącego całe przedsięwzięcie. Publiczne wykonanie szanty było dla nich bardzo pozytywnym przeżyciem.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym we wspólne muzykowanie!

Monika Chmielewska

fot. M. Chmielewska, wolontariusz z firmy Bayer