Internat Szkoły Specjalnej
Internat Szkoły Specjalnej

W Internacie Szkoły Specjalnej dążymy do stworzenia optymalnych warunków wszechstronnego rozwoju chłopców z dysfunkcją wzroku i dodatkowymi niepełnosprawnościami, w tym głuchoniewidomych. Pracę w grupie internatowej dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego wychowanka. Szczególny nacisk kładziemy na naukę samoobsługi, rozwój społeczny oraz rozwijanie zainteresowań. Chcemy by nasz internat nie był dla wychowanków miejscem pobytu z konieczności, lecz drugim domem do którego nawet jako absolwenci chętnie będą wracać.U nas zawsze dzieje się coś ciekawego!

                          

W naszym internacie dzieci znajdą:

  • małe grupy internatowe
  • poczucie bezpieczeństwa
  • indywidualne, zawsze życzliwe podejście do każdego wychowanka
  • doświadczonych wychowawców z wykształceniem tyflopedagogicznym i oligofrenopedagogicznym, zarówno kobiety jak i mężczyzn, co tworzy rodzinną atmosferę
  • szeroką ofertę zajęć rehabilitacyjnych (rehabilitacja wzroku, zajęcia z orientacji przestrzennej, logopedia, hipoterapia, dogoterapia, muzykoterapia, rehabilitacja ruchowa, zajęcia z psychologiem, zajęcia rehabilitacyjne na basenie)
  • szeroką ofertę kół zainteresowań (zajęcia kulinarne, basen, nauka gry na instrumentach, wycieczki)
  • dbałość o kulturę osobistą, wychowanie moralne, religijne i patriotyczne
  • integrację ze środowiskami osób pełnosprawnych (wolontariusze, fundacje, harcerze i inne)

Budynek internatu należy do rozległego kompleksu Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach, położonego na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej. Dzięki temu nasi wychowankowie mają zapewniony ruch na świeżym powietrzu, ciszę, bezpieczne tereny rekreacyjne wolne od ruchu samochodowego oraz bliski kontakt z przyrodą. Jednoczesna bliskość Warszawy (20 minut autobusem komunikacji miejskiej od stacji Metra) pozwala organizować ciekawe wycieczki, korzystać z oferty kulturalnej stolicy i prowadzić zajęcia orientacji przestrzennej i samodzielnego poruszania się w terenie miejskim.