Życzenia, bajki z morałem, upominki, poczęstunek

18-10-2022

 17 października o godz.16.30 w Świetlicy Internatu Dziewcząt odbyło się spotkanie z okazji „Święta Pedagogów” przygotowane prze Radę Internatu.
W trakcie świętowania złożone zostały życzenia nauczycielom, można było posłuchać bajek z morałem „O Zebrze co żebrze” „Mrówce harówce”, „O pewnym psie” w wykonaniu dziewcząt z grup: 6, 7, 8. W przerwach między czytaniem bajek dziewczęta grały na instrumentach. 
W dalszej części spotaknia dwie drużyny: Wychowawcy kontra Nauczyciele zajęć dodatkowych rywalizowali w konkursie - gra zgadywanka pt.” Jaka to bajka?”.
Pod koniec spotkania Pani Basia zorganizowała ciekawą zabawę w którą zaangażowali się wszyscy uczestnicy uroczystości. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy i musieli wydawać ustalone odgłosy na słowa z czytanego tekstu np.: la la -Czerwony Kapturek, „o la boga” Babcia – pif- paf, Myśliwy, - wrau wrau  - Wilk.  Było ciekawie i zabawnie. 
Na zakończenie wszystkie uczestniczki przedstawienia zaśpiewały „Odę do Wychowawcy” – najważniejszy przekaz ody to budzenie przez wychowawczynie zdecydowanie później a nie o godz. 6.30 i koniecznie podawanie śniadania do łóżka. Marzenia czasami się spełniają ....kto wie...a  może...????

Ciekawą niespodzianką były przygotowane upominki: świeczki zapachowe w kolorze białym i różowym. bransoletki z kolorowych koralików a także słodki poczęstunek. To było bardzo miłe poniedziałkowe spotkanie.

Tekst i zdjęcia: Asia Betlińska - Kowalska, zdjęcia: Pani Agata Wiśniewska, Siostra Marta.

wróć