Święto Dnia Nauczyciela

17-10-2020

 Przygotowania do święta Dnia Nauczyciela trwały w Domu Dziewcząt od kilkunastu dni. Składały się na to spotkania Rady Internatu, próby chóru, przygotowanie makietki naściennej przestawiającej Dom Dziewcząt ze wszystkimi grupami na parterze i piętrze. Makietka została powieszona po lewej stronie w wejściu do Internatu. Na uwagę zasługuje pomysł umieszczenia za drzwiami każdego pomieszczenia zakładek, na których były wpisy charakteryzujące każdą z Wychowawczyń. Utrudnieniem było to, aby każda z Pań odnalazła siebie pośród tych opisów. Szczerze mówiąc, jak dla mnie to była chwila świetnej zabawy. 

 W środę 14 października odświętnie ubrane wychowanki Domu Dziewcząt udały się rankiem do szkoły. O godzinie 10.00 uczestniczyły w uroczystej Mszy Św. w Kaplicy MBA. W szkole odbyły się z tej okazji spotkania na których serwowano pyszne ciasta, napoje. Po powrocie do Internatu ze szkół i zjedzeniu obiadu punktualnie o godzinie 16.30 rozpoczęło się świętowanie na świetlicy w Domu Dziewcząt. Rada Internatu pod kierunkiem Pań: Basi i Izy przygotowała z tej okazji turniej podobny do telewizyjnej Familiady. Zostały wybrane dwie drużyny po 6 pań Wychowawczyń w każdej . Drużyna "Umbre-Laski" kontra "Muchomorki". Turniej miał przewidzianych pięć rund i szóstą finałową. Pytania były łatwe ale odpowiedzi udzielone przez ankietowanych czasami już nie tak oczywiste. W pierwszej rundzie trochę kłopotu sprawiło pytanie dotyczące najczęściej jadanych dań obiadowych w piątek w Internacie. Najwyżej punktowana była oczywiście ryba. Ale potem trudno było trafić w preferencje ankietowanych. W drugiej rundzie uczestniczki poradziły sobie doskonale, gdy trzeba było wymienić elementy stroju zakonnego. Trzecią rundę zakończyły prowadzeniem "Muchomorki", zaś wymienienie miejsce spotkań młodzieży sprawiło nie lada zamieszanie. Rywalizacja była wyrównana. Czwartą rundę wygrały "Umbre -Laski" bezbłędnie wymieniły osoby pochowane na cmentarzu w Laskach. W piątej rundzie należało wymienić urządzenia wykorzystywane na zajęciach w szkole. Ostatecznie "Umbre-Laski" wygrały i znalazły się w finale turnieju. Po turnieju wystąpił chór, dziewczęta zaśpiewały we własnej aranżacji utwór Golec Uorkietra "Przyjdzie czas". Poniżej link do wersji oryginalnej      https://www.youtube.com/watch?v=1q5e3wZggc4

  Potem jeszcze życzenia, rozdanie przygotowanych upominków z sentencjami księdza Jana Twardowskiego. Niektóre wywołały wzruszenie, ale również rozbawienie. Na koniec czekał na nasze Wychowawczynie i Nauczycieli zajęć dodatkowych poczęstunkek, smaczne ciasta, kawa, herbata. To było wyjątkowe popołudnie. 

Kochane Wychowawczynie i Nauczyciele zajęć dodatkowych dla Was najserdeczniejsze życzenia zdrowia, satysfakcji z wykonywanego zawodu, cierpliwości i wszelkich Łask Bożych.


tekst i zdjęcia: Asia Betlińska-Kowalska

wróć