Dzielić się Miłością

19-09-2020

Święto Domu Dziewcząt poprzedzone było adoracją wieczorną w świetlicy już w środę 16.09.2020r. Dzień później 17.09.2020r. punktualnie o godzinie 16.00 rozpoczęła się Msza Święta w Kaplicy MBA odprawiana przez księży Michała i Tomasza. Uwagę przykuło pouczające kazanie a także przesłanie aby pamiętać, że naczelną zasadą w Domu Dziewcząt powinno być  "Dzielenie się miłością".

Potem szybki powrót do Domu Dziewcząt. A tam? Na jadalni gustownie udekorowane stoły kwiecistymi obrusami, serwetkami. Biała, lśniąca zastawa stołowa, owoce, ciasta, słodycze, napoje przypominały, że za chwilę ropocznie się uroczysta kolacja.
Wśród gości honorowych gościliśmy Matkę Generalną Siostrę Judytę oraz Panią Dyrektor Elżbietę Szczepkowską. Gdy wszystkie wychowanki z wychowawczyniami już przybyły na jadalnię i zasiadły do stołów uroczystość zaingurowała nasza kierownik Siostra Jana Maria. Wkrótce rozpoczęło się interesujące przedstawienie o "Królewnie Gburce", przygotowane przez wychowawczynie i nauczycieli zajęć dodatkowych. Na uwagę zasługiwała oprawa muzyczna, ciekawe efekty specjalne, a także stroje i dekoracja zamku królewskiego. Parę słów o grze aktorskiej naszych "aktorów". Brawurowo wcieliła się w rolę niegrzecznej Królewny pani Marta, która przekonywująco ziewała, śpiewała a nawet porządnie rzuciła talerzem, gdy nie chciała jeść śniadania. (Proszę tak nie robić w domu !!!) :) Pan Julian zagrał młodego Królewicza, ubiegającego się o rękę Gburki. Dobre Wróżki: Panie Jola, Ela, Agata w pięknych nakryciach głowy, użyły swojej magicznej mocy.
Damy Dworu: Panie Małgosia. Marianka, Ewa i Małgosia oraz  Rycerze: Siostra Jana, Pani Agnieszka w hełmach na głowach, Siostra Damiana jako dworzanin, wykazały się talentem aktorskim. I jeszcze rodzice Gburki, Królowa w tej roli  Pani Iza i mocno zdenerwowany Król - Pani Asia przekonywująco zaśpiewała do tego wymachując mocno berłem. Reasumując wszyscy nasi aktorzy profesjonalnie przygotowali się do ról a nad oprawą  muzyczną czuwały Panie: Beata i Albertyna. W załączeniu filmik, gdyby ktoś chciał jeszcze raz posłuchać.
Warto zapamiętać, że nie tylko królewnie Gburce ale nam wszystkim, tak bardzo potrzebne są w życiu codziennym trzy ważne słowa : proszę, dziękuję, przepraszam, o których niestety często zapominamy. Po oklaskach świadczących, że przedstawienie przypadło do gustu naszym wychowankom, głos zabrały jeszcze nasza kierownik Siostra Jana Maria, Pani Dyrektor i Matka Generalna. A później rozpoczęła się długo oczekiwana, uroczysta kolacja poprzedzona odśpiewaną modlitwą przed posiłkiem.
Zapach zasmażanej kapusty, pieczonych kiełbasek, bułeczek bankietówek, rozniósł się po jadalni. Trzeba przyznać, że było to tak pyszne danie, że aż cisza zapanowała, co oznaczało, że wszyscy z apetytem konsumowali. Następnie podany został pyszny deser ciasto czekoladowe, a do picia sok pomarańczowy, herbata, kawa. W tak miłej atmosferze spędziliśmy miły wieczór. Dobrze, że za rok znów będziemy obchodzić Święto Domu Dziewcząt a na chwilę obecną życzmy sobie dużo zdrowia, opieki Matki Bożej i zgodnie z zaleceniem księdza Michała "Dzielmy się miłością".


tekst i zdjęcia: Joanna Betlińska- Kowalska, zdjęcia: Siostra Jana Maria

wróć