Rok Szkolny 2020/2021 rozpoczęty!!!

12-09-2020

W poniedziałek 31 sierpnia tuż po godzinie 12.00 rozpoczęły się pierwsze przyjazdy do Internatu Dziewcząt. W związku z pandemią mnóstwo procedur i dokumentów do wypełnienia, oczywiście obowiązkowy pomiar temperatury na wstępie, konieczna dezynfekcja rąk przed wejściem do grup. Na szczęście wszystkie dziewczęta przyjechały zdrowe.

01 września o godzinie 10.00 w Kaplicy MBA miała miejsce uroczysta Msza Święta inaugurująca rok szkolny,potem odbyły  się spotkania organizacyjne w placówkach. Z powodu remontów placówek szkolnych zajęcia odbywają się tymczasowo w szkole podstawowej i w bibliotece. Pomimo niedogodności zaletą jest bliska odległość do Internatu.
Jak przyjemnie jest, gdy po tak długiej przerwie znów słychać śmiech, rozmowy, stukot laseczek w drodze do szkoły i z powrotem.
Pierwsze dwa tygodnie to sporo spraw organizacyjnych, tworzenie się planu szkolnego ale również w Internacie ustalanie godzin zajęć pozalekcyjnych: basenu, hipoterapii, chóru, zajęć umuzykalniających, gimnastyki, zajęć z orientacji przestrzennej. Na nowo wdrażanie się w życie Internatu. Co nie jest takie łatwe po tak długiej przerwie. Codziennie o godzinie 6.00 pobudka, potem poranna toaleta, śniadanie, wyjście do szkoły, powrót ze szkoły, obiad, spacery na terenie tylko ośrodka. Do tego codzienne obowiązki typu: pójście po prowiant, nakrywanie do stołu, przygotowywanie śniadań, kolacji, zmywanie naczyń po sobie, odkurzanie, wieszanie prania, przygotowywanie się do zajęć szkolnych, odrabianie pierwszych zadanych prac domowych. Czyli krótko mówiąc w czasie trwania pandemii wracamy do normalnego funkcjonowania w Internacie. Musimy jednak ciągle pamiętać aby w tym trudnym czasie dbać szczególnie o higienę, częste mycie rąk i ich dezynfekcję, chroniąc nie tylko siebie ale również swoich bliskich.

Tekst i zdjęcia: Joanna Betlinska-Kowalska