Aktualności Internatu dla Dziewcząt w Laskach

Pożegnanie pani Ewy

Pożegnanie pani Ewy

W dniu 06 lutego 2020 roku, tj. w czwartek punktualnie o godzinie 16.00 rozpoczęła się bardzo wzruszająca uroczystość , czyli pożegnanie pani Ewy po 25 latach pracy w Internacie Dziewcząt.

więcej

02-03-2020 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Imieniny Pracowników Kuchni

Imieniny Pracowników Kuchni

Tradycyjnie zimową porą świętowaliśmy wspólne imieniny pracowników naszej kuchni. Tym razem naszych kochanych solenizantów zaskoczyliśmy pięknym przedstawieniem przygotowanym przez dziewczęta z grupy I i II o warzywach, które po godzinach popołudniowych w opuszczonej kuchni rozpoczynały swoje prawdziwe życie. 

więcej

28-02-2020 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Czas na faworki, karnawał 2020 rok

Czas na faworki, karnawał 2020 rok

Zgodnie ze staropolskim obyczajem karnawał to czas smażenia  faworków. Tego niezwykle ważnego zadania podjęła się  Kasia pod czujnym okiem pani Eli wychowawaczyni grupy VI.

więcej

25-02-2020 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Koło Caritas u Sióstr Misjonarek Miłości

Koło Caritas u Sióstr Misjonarek Miłości

W sobotę 18 stycznia grupa Ośrodkowego Koła Caritas pojechała z wisytą do Sióstr Misjonarek Miłości. Poprowadziliśmy tam adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczęła się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. W modlitwie oprócz sióstr wzięli udział bezdomni, którzy na codzień korzystają z posiłków przygotowanych przez wspólnotę. 

więcej

21-01-2020 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Kolęda w Domu Dziewcząt

Kolęda w Domu Dziewcząt

We wtorek 14 stycznia w Domu Dziewcząt przeżywaliśmy wizytę duszpasterską. W tym roku Internat błogosławiło aż trzech kapłanów. Ks. Rektor Michał Wudarczyk, ks. Tomasz Bek i Ks. Tomasz Trzaska znany dzieciakom z rekolekcji adwentowych. 

więcej

15-01-2020 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Wigilia w Domu Dziewcząt

Wigilia w Domu Dziewcząt

Wigilia w Domu Dziewcząt jak zawsze miała bardzo rodzinny i świateczny charakter. Wśród zaproszonych gości cieszyliśmy się obecnością Matki Judyty Olechowskiej, Pani Dyrektor Elżbiety Szczepkowskiej, Pana Prezesa Pawła Kacprzyka. Wśród nas byli również przedstawiciele rodziców, wolontariuszy i rodzin pracowników. 

więcej

21-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Piernikowe wypieki Koła Caritas

Piernikowe wypieki Koła Caritas

Drugie spotkanie Ośrodkowego Koła Caritas odbyło się 14 grudnia w Laskach. Wraz z młodzieżą ze Szkoły Europejskiej podzieliliśmy się na dwie drużyny i udaliśmy się do dwóch Internatów. Tam rozpoczęła się świąteczna akcja pieczenia pierników.

więcej

15-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

W poszukiwaniu Mikołaja

W poszukiwaniu Mikołaja

Przedstawicielki grupy V udały się do Warszawy, by poszukać śladów św. Mikołaja. Wędrując od przystanku do przystanku, dotarły do Galerii Północnej i tam udało im się spotkać nie tylko ze Świętym, ale również z ulubionymi postaciami z bajek. 

więcej

08-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Savoir vivre w praktyce

Savoir vivre w praktyce

W czwartkowy wieczór listopadowy chłopcy z gr.I zaprosili koleżanki z Domu Dziewcząt do swojego Internatu na kolację. Dziewczynki nie spodziewały się, że będzie to tak wyjątkowe spotkanie.

więcej

03-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Ośrodkowe Koło Caritas

Ośrodkowe Koło Caritas

W tym roku szkolnym ruszyła w naszym Ośrodku ciekawa inicjatywa. Powstało Ośrodkowe Koło Caritas, do którego należą nasi uczniowie, a także młodzież widząca zaprzyjaźniona z naszym środowiskiem. Nasi wolontariusze wraz z ks. Michałem i s. Janą Marią będą podejmować różne inicjatywy. Dziś wyruszyliśmy ze swoją pierwszą posługą.

więcej

30-11-2019 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Strona /31

pierwsza ... 1 2 3 ... ostatnia