Aktualności Internatu dla Dziewcząt w Laskach

Koło Caritas u Sióstr Misjonarek Miłości

Koło Caritas u Sióstr Misjonarek Miłości

W sobotę 18 stycznia grupa Ośrodkowego Koła Caritas pojechała z wisytą do Sióstr Misjonarek Miłości. Poprowadziliśmy tam adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczęła się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. W modlitwie oprócz sióstr wzięli udział bezdomni, którzy na codzień korzystają z posiłków przygotowanych przez wspólnotę. 

więcej

21-01-2020 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Kolęda w Domu Dziewcząt

Kolęda w Domu Dziewcząt

We wtorek 14 stycznia w Domu Dziewcząt przeżywaliśmy wizytę duszpasterską. W tym roku Internat błogosławiło aż trzech kapłanów. Ks. Rektor Michał Wudarczyk, ks. Tomasz Bek i Ks. Tomasz Trzaska znany dzieciakom z rekolekcji adwentowych. 

więcej

15-01-2020 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Wigilia w Domu Dziewcząt

Wigilia w Domu Dziewcząt

Wigilia w Domu Dziewcząt jak zawsze miała bardzo rodzinny i świateczny charakter. Wśród zaproszonych gości cieszyliśmy się obecnością Matki Judyty Olechowskiej, Pani Dyrektor Elżbiety Szczepkowskiej, Pana Prezesa Pawła Kacprzyka. Wśród nas byli również przedstawiciele rodziców, wolontariuszy i rodzin pracowników. 

więcej

21-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Piernikowe wypieki Koła Caritas

Piernikowe wypieki Koła Caritas

Drugie spotkanie Ośrodkowego Koła Caritas odbyło się 14 grudnia w Laskach. Wraz z młodzieżą ze Szkoły Europejskiej podzieliliśmy się na dwie drużyny i udaliśmy się do dwóch Internatów. Tam rozpoczęła się świąteczna akcja pieczenia pierników.

więcej

15-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

W poszukiwaniu Mikołaja

W poszukiwaniu Mikołaja

Przedstawicielki grupy V udały się do Warszawy, by poszukać śladów św. Mikołaja. Wędrując od przystanku do przystanku, dotarły do Galerii Północnej i tam udało im się spotkać nie tylko ze Świętym, ale również z ulubionymi postaciami z bajek. 

więcej

08-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Savoir vivre w praktyce

Savoir vivre w praktyce

W czwartkowy wieczór listopadowy chłopcy z gr.I zaprosili koleżanki z Domu Dziewcząt do swojego Internatu na kolację. Dziewczynki nie spodziewały się, że będzie to tak wyjątkowe spotkanie.

więcej

03-12-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Ośrodkowe Koło Caritas

Ośrodkowe Koło Caritas

W tym roku szkolnym ruszyła w naszym Ośrodku ciekawa inicjatywa. Powstało Ośrodkowe Koło Caritas, do którego należą nasi uczniowie, a także młodzież widząca zaprzyjaźniona z naszym środowiskiem. Nasi wolontariusze wraz z ks. Michałem i s. Janą Marią będą podejmować różne inicjatywy. Dziś wyruszyliśmy ze swoją pierwszą posługą.

więcej

30-11-2019 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Podróż do krainy lodu

Podróż do krainy lodu

W środowy wieczór grupa II  z przedstawicielkami innych grup wybrała się w podróż do bajkowej krainy lodu. To już druga część przygód Elzy, Anny i ich przyjaciół. 

więcej

27-11-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Wielka Gala Integracji

Wielka Gala Integracji

W sobotę 16 listopada delegacja naszego Ośrodka wzięła udział w Wielkiej Gali Integracji, która miała miejsce w warszawskiej Arenie Usrynów. 

więcej

17-11-2019 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Wyjazd do Sobieszewa

Wyjazd do Sobieszewa

Ostatni weekend października grupa II spędziła nad morzem w gdańskim Sobieszewie.

więcej

03-11-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Strona /30

1 2 ... ostatnia