Aktualności Internatu dla Dziewcząt w Laskach

Ośrodkowe Koło Caritas

W tym roku szkolnym ruszyła w naszym Ośrodku ciekawa inicjatywa. Powstało Ośrodkowe Koło Caritas, do którego należą nasi uczniowie, a także młodzież widząca zaprzyjaźniona z naszym środowiskiem. Nasi wolontariusze wraz z ks. Michałem i s. Janą Marią będą podejmować różne inicjatywy. Dziś wyruszyliśmy ze swoją pierwszą posługą.

30-11-2019 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Podróż do krainy lodu

W środowy wieczór grupa II  z przedstawicielkami innych grup wybrała się w podróż do bajkowej krainy lodu. To już druga część przygód Elzy, Anny i ich przyjaciół.

27-11-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Wielka Gala Integracji

W sobotę 16 listopada delegacja naszego Ośrodka wzięła udział w Wielkiej Gali Integracji, która miała miejsce w warszawskiej Arenie Usrynów.

17-11-2019 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Wyjazd do Sobieszewa

Ostatni weekend października grupa II spędziła nad morzem w gdańskim Sobieszewie.

03-11-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Powitanie jesieni

W październiku na powitanie Jesieni Grupa 7 zorganizowała ognisko na terenie OSP Laski.

30-10-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Pokaz specjalny filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza"

Pokaz specjalny filmu

27 października w ramach Festiwalu "Przejścia" w kinie Elektronik odbył się pokaz specjalny filmu Macieja Pieprzycy pt.: "Ikar. Legenda Mietka Kosza". Trzydziestoosobowa delegacja z naszego Ośrodka uczstniczyła w seansie, który był z audiodeskrypcją oraz w spotkaniu z panem Maciejem. Reżyser opowiadał o tym, jak film powstawał, niektóre sceny kręcone byy w starym domu sw. Stanisława w naszym ośrodku. Odpowiadał chętnie na pytania publiczności, ale także pozował do zdjęć. To było bardzo piękne i wzruszające przeżycie, jak cały film opowiadający historię niezwykle utalentowanego niewidomego muzyka jazzowego, który swoją edukację rozpoczął właśnie w Laskach.

28-10-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Imieninowe pozdrowienia

30 września obchodziliśmy święto imienin naszych nauczycieli zajęć dodatkowych. Imprezę przygotowały dwie grupy najstarszych dziewcząt.

15-10-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Piknik w Izabelinie

W sobotnie popołudnie 14 września  wyjechałyśmy do pobliskiego Izabelina na piknik Pożegnanie lata. Pogoda była piękna- ciepło i słonecznie , szkoda że ten miły czas pięknej aury i wakacji już się skończył.

06-10-2019 | Kategorie: Internat dla Dziewcząt Laski

Po Europie ze Św. Stanisławem

Tradycyjnie, w dniu 18 września, Dom Dziewcząt obchodził swoje święto patronalne.

19-09-2019 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Koncert z pretekstem

W czwartek 12 września dwudziestoosobowa delegacja z Ośrodka uczestniczyła w koncercie Wolnej Grupy Bukowina.

17-09-2019 | Kategorie: Ogólne, Internat dla Dziewcząt Laski

Strona 1/30