Bentleyem po Laskach

26-03-2018

W sobotę 24 marca odwiedził nas już po raz drugi Casual Car Club zrzeszający miłośników samochodów. Przyjechał do nas licznie z swoimi pięknymi zabytkowymi i sportowymi maszynami. Najstarszym i wyróżniającym się samochodem był jeszcze przedwojenny Bentlay, swoim urokiem wyróżniał się Austin Healey, MG, Mercedes, kilku przedstawicieli miało Porsche, najnowszym samochodem było Renault Clio w wersji sportowej. Po krótkim zapoznaniu się z nami, członkowie klubu zaczęli indywidualnie oprowadzać uczniów i prezentować samochody. Można było wszystko dotknąć, sprawdzić, zasiąść za kierownicą. Kilku chętnych pomogło przy zdejmowaniu dachu z Porsche i zamianie go w kabriolet.

Kolejnym punktem programu były przejażdżki tymi cudownymi maszynami i zapoznanie się z ich możliwościami w praktyce. Gdy przejażdżki się już skończyły został zorganizowany konkurs, w którym uczniowie po dźwięku silnika rozpoznawali markę samochodu. Nagrodą był wielki koszyk z owocami i słodyczami.

Uczniowie w podziękowaniu wręczyli członkom Casual Car Club własne wyroby z pracowni ceramicznej.

Bardzo dziękujemy prezesowi Jerzemu Bylicy i wszystkim członkom Casual Car Club za odwiedzenie nas już po raz drugi.

Jerzeli ktoś chce się dowiedzieć więcej o działalności klubu naszych gości to zapraszamy na ich stronę: http://casualcars.blogspot.com/

Tekst Krzysztof Markiewicz