Wygraj uśmiech niewidomych dzieci!


Drodzy Przyjaciele!

W naszym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym kształcimy oraz przygotowujemy do samodzielności i aktywnego życia w społeczeństwie 261 niewidomych i niedowidzących z obszaru całej Polski. Aż 215 z nich mieszka w internatach położonych na terenie Ośrodka i tu przebywa większość czasu.


Dzieci chwile wolne od nauki i zajęć rehabilitacyjnych chętnie spędzają w gronie koleżanek i kolegów. Sięgają wówczas po różnego rodzaju gry planszowe i towarzyskie. Chińczyk czy warcaby nie tylko dostarczają rozrywki i umilają życie z dala od najbliższych, lecz również ćwiczą refleks, spostrzegawczość oraz pamięć. Pełnią także istotną rolę w rozwijaniu orientacji przestrzennej oraz zdolności motorycznych dłoni – umiejętności tak bardzo potrzebnej w posługiwaniu się brajlem.


W prowadzonej przez nas obecnie akcji zbieramy fundusze na zakup gier dla niewidomych. Takie specjalistyczne pomoce są znacznie droższe niż ich odpowiedniki dla dzieci widzących. Nasi podopieczni w zależności od swoich możliwości chętnie układają klocki drewniane lub magnetyczne, grają we wspomniane wcześniej warcaby, chińczyka lub inne gry dostosowane do ich potrzeb.


Dołącz do naszej akcji i wygraj uśmiech niewidomych dzieci! 
Każda nawet najmniejsza kwota przybliży nas do celu, a zakupione gry sprawią wiele radości naszym wychowankom.


Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do formularza klikając
TUTAJ i wybrać z listy celów: Gry edukacyjne


Wpłaty w formie przelewu bankowego prosimy kierować na numer konta: mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 - wpisując w tytule Gry edukacyjne dla niewidomych dzieci


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!