Marcin Dorociński w Laskach

24-06-2016

Marcin Dorociński daje autograf

13 czerwca naszych uczniów odwiedził Marcin Dorociński - jeden z najwybitniejszych aktorów polskiego kina.

Po oficjalnym przywitaniu, obejrzeliśmy wspólnie krótki fragment filmu: "Serce, serduszko", w którym nasz Gość zagrał Mirka - ojca głównej bohaterki. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m.in. jakie są realia pracy aktora, jak rozpoczęła się kariera Pana Marcina, ale także jakie są Jego pasje i zainteresowania. Pan Marcin dzielnie odpowiadał na wszystkie pytania naszej młodzieży - a trzeba przyznać, że pytań było mnóstwo.

Maja, Klaudia i Kacper namówili Pana Marcina na wspólne czytanie fragmentu tekstu Joanny Szczepkowskiej: "O miłości pięknego do brzydkiej".

Po licznych autografach, nasi uczniowie oprowadzili Pana Marcina po szkole - trafili do pracowni chemicznej na krótkie doświadczenie. Maja pokazała jak działa maszyna brajlowska. A na koniec obejrzeliśmy fragment meczu goalballa na sali gimnastycznej. Pan Marcin dał się namówić na próbę swoich sił w nowo poznanej dyscyplinie - zagrał z zasłoniętymi oczami krótki mecz razem z naszymi chłopcami. Gole też były:-)

Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie - pełne ciepła, humoru i życiowej mądrości.

Liczymy, że nie było ono ostatnie:)

tekst i zdjęcia: Rafał Zakrzewski