Spotkania z Podróżnikiem

20-04-2016

Stefan Czerniecki odpowiada s. Damianie na pytania
Stefan Czerniecki odpowiada s. Damianie na pytania

Dnia 14.04.2016 r. w Bibliotece Czarnodrukowej odbyło się, kolejne już, spotkanie autorskie, dedykowane dla młodzieży szkół naszego Ośrodka. Tym razem gościliśmy pana Stefana Czernieckiego – młodego kartografa, podróżnika, dziennikarza, publicystę, autora książek "Dalej od Buenos", "Cisza" oraz "Czekając na Duida", będącego także autorem podróżniczego programu "Za siódmą górą" emitowanego co tydzień w TV Republika.

Nasz gość z łatwością przyciągnął uwagę słuchaczy. W sposób plastyczny opisywał krajobrazy Ameryki Południowej, egzotyczne zwierzęta (m.in. tarantule, anakondy) oraz zdefiniował pojęcie „dżungli”. Przekonał uczniów, że geografia to bardzo ważna i pożyteczna dziedzina wiedzy, którą warto zgłębiać.

Podczas niemal dwugodzinnego spotkania podróżnik z werwą i humorem opowiadał o swoich spotkaniach z Indianami oraz o przygodach (niejednokrotnie dramatycznych), których doświadczył, podróżując po Wenezueli i innych krajach Ameryki Łacińskiej. Pytany o to, jak udaje mu się przeżyć te wszystkie spisywane przygody, odpowiada „Ja po prostu mam bardzo dobrego Anioła Stróża”.

Koniec spotkania był okazją do uzyskania odpowiedzi na pytania słuchaczy, otrzymania autografu i zakupu książek. Mamy nadzieję, że Pan Stefan odwiedzi nas ponownie, aby kontynuować fascynujące opowieści o swoich podróżach.

Tekst: Jolanta Mazur

wróć