Rekolekcje Wielkopostne 2017

03-04-2017

W dniach 28-30.03. odbyły się w Laskach rekolekcje wielkopostne. Z mocą słowa przyjechali do nas oo. franciszkanie: o. Jacek i o. Ryszard, ks. Mateusz razem z ekipą ewangelizacyjną oraz  p. Piotr, znany z niedzielnych katechez dla dzieci.

Najmłodsi mieli okazję posłuchać o historii objawień fatimskich, a także poznać kilka pojęć liturgicznych – duże zainteresowanie wzbudziła ”bielizna kielichowa”(kto nie wie, może zapytać najmłodszych :). Gimnazjaliści mogli skonfrontować się z biblijną postacią Dawida oraz przeżyć nabożeństwo pokutne z namaszczeniem (odsyłamy do gimnazjalistów:). Szkoły św. Maksymiliana zaskoczyły o. Jacka znajomością tajemnic różańcowych oraz prawd wiary tak, iż Ojciec stwierdził, że dużo się nauczył :). Nasza młodzież ponadgimnazjalna mogła wysłuchać kilku świadectw oraz konferencji i przeżyć indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Jednej z sióstr pozostał w pamięci obraz naszej niewidomej uczennicy, która delikatnie dotknęła monstrancji i ucałowała ją.

Teraz… czekamy na wybuch wiosny, znaczy na owoce! :)