DZIEŃ DZIECKA!
Akcja zakończona.

Bardzo gorąco DZIĘKUJEMY za udział w zbiórce funduszy na zakup sprzętu grającego dla wychowanków Ośrodka w Laskach. Jesteśmy wdzięczni za propagowanie naszej akcji na FB, wsparcie finansowe i dary rzeczowe.


Drodzy Przyjaciele!

Nasi niewidomi oraz słabowidzący uczniowie są ludźmi relacji. Szukają dostępu do świata i nowych możliwości kontaktu z ludźmi, którzy nie zawsze znają brajla. Korzystanie ze sprzętu elektronicznego jest dla nich czymś naturalnym. Dziwią się czasem nam – dorosłym, gdy z sentymentem wspominamy bierki, puzzle, telefon stacjonarny, walkmany czy pierwsze magnetofony.

Sami opowiadają, że wysyłając maile, uczestnicząc w forach, czatując ze znajomymi, wysyłając smsy czy sprawdzając wyniki meczu, czują, że „nie ma znaczenia, że nie widzą – to staje się drugorzędne”. Istnieje wiele urządzeń wspomagających ich codzienne funkcjonowanie oraz rozwijanie zainteresowań. I tak np. monitor brajlowski przypominający klawiaturę, podłączony do komputera przetwarza tekst z ekranu monitora na pismo brajla. Syntezator mowy przemienia zapisany tekst na dźwięk (głos), a znany im czytak odtwarza książki, słuchowiska oraz muzykę, zapisaną w formacie mp3. Brailsensy umożliwiają ciche, dyskretne sporządzanie notatek oraz umożliwiają kompatybilną pracę z komputerem. Cieszy nas oraz nauczycieli i wychowawców, że nasi podopieczni wykorzystują technikę w sposób twórczy, że widzą w niej możliwość dla większej niezależności. Cenią sobie zajęcia z informatyki i bywa, że wiążą z nią swoją przyszłość.  


W wolnych chwilach nasza „cybermłodzież” lubi relaksować się przy muzyce. Gusta miewa różne – od muzyki współczesnej, filmowej, biesiadnej, aż po klasyczną, niszową.

Muzyka w ich życiu ma wartość terapeutyczną, pozwala rozluźnić wciąż napięte i skoncentrowane na przeszkodach ciało albo po prostu zintegrować się z innymi, wyrazić uczucia.

Z racji zbliżającego się DNIA DZIECKA chcielibyśmy podarować naszym podopiecznym nowy sprzęt muzyczny m.in. odtwarzacze CD z radiem oraz audiobooki. Dotychczasowy sprzęt, będąc w ciągłym użyciu, szybko się eksploatuje. Własnymi siłami nie jesteśmy w stanie zrealizować tego pomysłu, dlatego prosimy Państwa o pomoc. Gwarantujemy, że obdarowani ucieszą się bardzo i zachowają Państwa we wdzięcznej pamięci.

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do formularza i wybrać z listy celów: Dzień Dziecka 2017

Przelewy bankowe prosimy kierować na nr konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 wpisując w tytule: Dzień Dziecka

Za każdą kwotę będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni!


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI I… NIECH NAM W DUSZY GRA!