Spotkania dla otoczenia osób z dysfunkcją wzroku

17-11-2021

Od października Dział ds. Absolwentów prowadzi warsztaty i szkolenia indywidualne dla otoczenia osób z dysfunkcją wzroku w ramach projektu „Wsparcie otoczenia osób z dysfunkcją wzroku” współfinansowanego ze środków PFRON. Do tej pory odbyły się na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Gdańsku-Sobieszewie, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce-Zdroju.

W charakterze prelekcji i dyskusji odbywają się tematy o m.in.: przepisach prawnych i możliwościach osób z dysfunkcją wzroku oraz o przyczynach i skutkach utraty wzroku.

Natomiast szkolenia indywidualne prowadzone są w tematach orientacji przestrzennej, czynności życia codziennego, tyfloinformatyce oraz tyflotechnice.

Uczestnicy podczas zajęć zadają dużo pytań oraz dzielą się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem.

Wkrótce kolejne spotkania.