Wypoczynek w Laskach

20-08-2021

W dniach 18-28 lipca 2021 roku w Laskach odbywał się wypoczynek dla starszych pań z dysfunkcją wzroku. Panie brały czynny udział w aktywnościach ruchowych: zajęciach na basenie rehabilitacyjnym, rehabilitacji ruchowej, orientacji przestrzennej, nauce czynności dnia codziennego, jeździe na tandemach, spacerach. Popołudniami uczestniczyły w prelekcjach i spotkaniach m. in. na temat życia Matki Róży Czackiej i jej niedalekiej beatyfikacji. Odwiedziliśmy nowo powstałe miejsce w Laskach „Zakątek u Matki” gdzie znajdują się przedmioty osobiste Matki.

Wspólne śpiewy i tańce również towarzyszyły podczas wypoczynku w Laskach. Śpiewali i grali nam m.in. państwo Harasiuk, wypoczywające uczestniczki, jak również specjaliści, którzy prowadzili zajęcia podczas tego tygodnia.

Uczestnicy wzięli również udział w wycieczce-pielgrzymce do Zuzeli, gdzie w drewnianym budynku dawnej szkoły powszechnej istniejącym już w 1900, uczęszczał pochodzący z Zuzeli kardynał Stefan Wyszyński. Obecnie mieści się w nim Muzeum Lat Dziecięcych Prymasa Tysiąclecia poświęcone kardynałowi Wyszyńskiemu. Wspaniała lokalna przewodniczka opowiedziała i oprowadziła po zespole sakralnym kościoła parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego.

Więcej o Muzeum - https://www.museo.pl/content/view/907/293/

Dział ds. Absolwentów dziękuje wszystkim za ogromne zaangażowanie w przygotowanie i realizację tygodnia wypoczynku dla niewidomych pań.