Aktualności Działu Absolwentów

Spotkanie w Dziale

W dniach 25-26 maja 2022 roku w Dziale odbyły się robocze spotkania dla uczniów klas siódmych naszego Ośrodka.

01-06-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Obchody Święta Ośrodka

W dniu 19 maja 2022 roku uczestniczyliśmy w obchodach Święta Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

25-05-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Badania terenowe w Warszawie

Firma CeDe Anabela Urban realizuje zadanie pn. Audyt dostępności przystanków tramwajowych w Warszawie, zleconego przez Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o., zwraca się z prośbą o pomoc przy przeprowadzeniu badań terenowych 5 przystanków tramwajowych i 1 przystanku autobusowego. Badania będą polegały na próbie poruszania się po wybranych przystankach i możliwościach dostania się do tramwaju. Przewidujemy, że badania potrwają 2 dni w terminie 11-30 maja 2022 roku.

20-04-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Życzenia Wielkanocne

Wesołych Świąt Wielkanocnych,

13-04-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami

W całym roku 2022 Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie realizuje zadanie w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2022. Zadanie finansowane jest ze środków Funduszu Solidarnościowego w wysokości 735.239,40 zł.

12-04-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Podsumowanie realizacji projektu „Wsparcie otoczenia osób z dysfunkcją wzroku”

W dniach 24-25 lutego odbyły się ostatnie w tej edycji projektu zajęcia dla otoczenia osób z dysfunkcją wzroku.  Nie odbiegały tematyką od wszystkich dotychczas przeprowadzonych.

Ogólnie w całym okresie trwania projektu wsparciem zostało objętych 60 osób (100 % zaplanowanych) z rodzin i otoczenia osób z dysfunkcją wzroku, w tym rodziców, osób z najbliższej rodziny, pracowników. Odbyło się sześć dwudniowych zjazdów, na których zostały przeprowadzone warsztaty oraz szkolenia indywidualne. Odbyły się one w naszych ośrodkach w Sobieszewie, Rabce i Laskach. Wszyscy uczestnicy otrzymali kompleksową wiedzę z zakresu technik i metod pracy, możliwości życia i funkcjonowania, nauki i pracy, sprzętu i nowoczesnych technologii, sukcesów i porażek osób niewidomych. Nabyli umiejętności pracy z osobami z wadami wzroku oraz sprawowania nad nimi opieki i udzielania pomocy w procesie rehabilitacji, nauki i pracy.

Dziękujemy wszystkim osobom i pracownikom ośrodków za zaangażowanie w zrealizowanie założeń projektowych.

30-03-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Garść informacji przed rozpoczęciem nauki na uczelniach wyższych

Firmy Jenpix i C&A stworzyły pakiet praktycznych porad które warto przemyśleć przed podjęciem studiów. Tekst może zainspirować uczniów i absolwentów, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat studiowania przez osoby z niepełnosprawnościami i nie do końca wiedzą od czego zacząć.

Zapraszamy do lektury.

Żegnamy Absolwentów

Żegnamy Absolwentów:

Śp. Barbara Zdybel zmarła nagle w wieku 42 lat. Była absolwentką roku 1999 Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Laskach. Przebywała w Domu Pomocy Społecznej w Żułowie. Pogrzeb odbędzie się 31 marca 2022 roku o godzinie 14.00 w Kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Łopienniku Nadrzecznym, powiat krasnostawski.

Śp. Bartosz Łukaszewicz zmarł w wieku 24 lat. Był absolwentem 2017 roku Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Laskach.

Rusza Aktywny Samorząd

Od 1 marca 2022 roku rusza nabór wniosków w programie „Aktywny Samorząd”. Poniżej link do strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych gdzie znajdują się szczegółowe informacje.

17-02-2022 | Kategorie: Ogólne, Dział Absolwentów

Warsztaty styczniowe dla otoczenia osób z dysfunkcją wzroku

W dniach 27-28 stycznia 2022 roku w ramach projektu „Wsparcie otoczenia osób z dysfunkcją wzroku” odbyła się piąta edycja warsztatów i szkoleń.

16-02-2022 | Kategorie: Dział Absolwentów

Strona /24