Czas na dobrą orientację

Pracownia Orientacji Przestrzennej należy do jednej z najważniejszych w Laskach. To tutaj nasi niewidomi uczą się i doskonalą czynności życia codziennego, między innymi samodzielne chodzenie z białą laską.

Najpierw poznają najbliższe okolice, wszystkie Laskowskie ścieżki, by potem wyruszyć dalej, aż po samodzielne wyjazdy do Warszawy i rodzinnego domu… Rozpoczynają od wypukłych planów danego miejsca. Poznają układ i przebieg „trasy”.

Poniżej prezentujemy kilka urządzeń i sprzętów, które są niezbędne podczas prowadzenia zajęć. Dołącz do nas i pomóż wyposażyć naszą pracownię.


Biała laska – pomoc niezbędna każdej osobie niewidomej, pozwalająca na bezpieczne, samodzielne poruszanie się. Dopasowujemy ją do wzrostu, więc w pracy z dzieckiem wielokrotnie musi być zmieniana.

CENA: 120,00 – 140,00 zł


Gry planszowe – wspomagają rozwój wyobraźni przestrzennej, uczą logicznego myślenia.

CENA: 124,00 – 140,00 zł


Zestaw do nauki zapinania guzików, zamków, rzepów oraz wiązania butów. Zapinanie zamków, wiązanie sznurowadeł, to czynności, które sprawiają szczególne trudności, żeby ułatwić ich opanowanie posługujemy się pomocami przygotowanymi do nauki tych umiejętności.

CENA: 269,00 zł


Modele przedmiotów – nie każdą rzecz można obejrzeć dotykiem
– w przybliżaniu świata osobom niewidomym wykorzystujemy modele przedmiotów np. samochodu, autobusu, tramwaju, pociągu, różnych budynków

CENA: 300,00 zł


Klocki rzepowe – żeby wyobrazić sobie jaki jest układ ulic w terenie, zrozumieć organizację ruchu samochodów na skrzyżowaniach, tworzymy plany, budujemy skrzyżowania, za pomocą m. in. klocków rzepowych.

CENA: 250,00 zł

Każdy z tych przedmiotów jest bardzo potrzebny w zdobyciu niezbędnych w codziennym życiu umiejętności.

DOŁĄCZ DO NAS I ZRÓB PREZENT NIEWIDOMYM!!!

Aby dokonać wpłaty wystarczy przejść do formularza klikając TUTAJ
i wybrać z listy celów: Akcja – Czas na dobrą orientację.

Wpłaty drogą bankową prosimy kierować na numer konta:

mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002
- wpisując w tytule „Pomoce do Pracowni Orientacji”

DZIĘKUJEMY!!!