Brajlem pisane...

Akcja zakończona.

Zebraliśmy ponad 46.000 PLN.

Z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim biorącym udział w zbiórce.


Kochani!

Dobiegła końca nasza akcja "BRAJLEM PISANE".

Zebraliśmy ponad 46.000 PLN na maszyny brajlowskie dla naszych uczniów. Proces zakupu sprzętu - w toku.

Z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim biorącym udział w zbiórce. Jesteśmy wdzięczni za Waszą empatię i przekazane dary serca.* * * * *

Drodzy Przyjaciele Niewidomych!

Naszych niewidomych uczniów „zanurzamy w brajlu” już od najmłodszych lat, zapewniając rozmaite ćwiczenia rozwijające dotyk, za pomocą którego czytają. Znajomość pisma Brajla jest kluczowa dla udanego startu szkolnego. Warunkuje dalsze powodzenie ucznia i daje jedyną możliwość ortograficznego czytania, co w dobie cyfrowego przekazu jest niezwykle ważne.

Jak wygląda narzędzie pisarskie naszych wychowanków?
Od znanych powszechnie maszyn odróżnia je wynik zapisu – kartka z wypukłymi literami brajlowskimi oraz wygląd klawiatury. Klasykiem wśród maszyn do pisania dla niewidomych jest Perkins, którego cena sięga 3.500 PLN. W jego wyposażeniu znajduje się m.in. drewniana „gumka do ścierania”, natomiast przyciski na klawiaturze pracują lekko, co ułatwia pisanie dzieciom ze sprzężonym kalectwem, mającym mniejszą sprawność oraz siłę rąk. Co ważne, Perkins pracuje o wiele ciszej niż pozostałe maszyny. Uczniowie żartują czasem, że pisząc na zwykłej maszynie „czują się jak na polu walki, bo jej stukot przypomina oddawanie strzału”. Gdy pomnoży się te strzały przez ilość uczniów na lekcji - hałas rzeczywiście jest olbrzymi.

Maszyny naszych wychowanków są w ciągłym użyciu, nie mają wolnego weekendu, dlatego też szybciej się eksploatują. Wysłużone latami nie zawsze mają tę samą wydajność. W bieżącym roku szkolnym potrzebujemy 17 takich maszyn, w tym 3 Perkinsa.

Kwota, którą musimy uzbierać na zakup maszyn wynosi 45.000 PLN.

Każda "cegiełka" dorzucona do naszej akcji przełoży się na znaczną pomoc w codziennym nauczaniu naszych dzieci. Każda, nawet najmniejsza kwota będzie dla nas cennym wsparciem.

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do formularza i wybrać z listy celów: na maszyny brajlowskie

Przelewy bankowe prosimy kierować na nr konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 wpisując w tytule: na maszyny brajlowskie


GORĄCO ZACHĘCAMY DO WŁACZENIA SIĘ W NASZĄ AKCJĘ!

Uczeń piszący na maszynie brajlowskiej
Uczeń piszący na maszynie brajlowskiej

wróć