NA ZDROWIE!

Jabłko - symbol zdrowia

Akcja zakończona.

Zebraliśmy: 56 849,53 zł

Serdecznie dziękujemy naszym Ambasadorom Zdrowia za aktywny udział w akcji, życzliwość i empatię!

Drodzy Przyjaciele!

Z wielką radością ogłaszamy zakończenie akcji NA ZDROWIE!!!

Dzięki wspólnym wysiłkom, Waszemu zaangażowaniu i wielkiej empatii zebraliśmy całą kwotę potrzebną do dokonania zakupu niezbędnego wyposażenia dla naszego Zakładu Leczniczo-Rehabilitacyjnego.

Już niebawem sprzęt medyczny i specjalistyczna aparatura będą służyć profilaktyce zdrowia naszych niewidomych oraz leczeniu dzieci z laskowskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Przekazujemy wyrazy wdzięczności Darczyńcom z kraju i zagranicy, którzy tak ofiarnie wspierali akcję.

Dziękujemy, że dołączyliście do grona AMBASADORÓW ZDROWIA!

* * * * *

Szanowni Darczyńcy!
Kochani Przyjaciele Dzieła Lasek!

Według Światowej Organizacji Zdrowia ZDROWIE to nie tylko brak choroby, to również ogólny DOBROSTAN. W takim ujęciu zdrowia mieszczą się wszystkie działania naszego Towarzystwa. Staramy się wpłynąć na zmianę stylu życia naszych Podopiecznych tak, aby zdrowie było w zasięgu ich rąk.

W Dziele Matki Czackiej zawsze patrzymy na człowieka jako całość bio-psycho-społeczną, dlatego działamy wielokierunkowo. Od lat w naszym Ośrodku istnieje Zakład Leczniczo-Rehabilitacyjny troszczący się o zdrowie naszych Wychowanków. W ramach Zakładu prowadzona jest działalność Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (umowa z NFZ) a także specjalistyczna rehabilitacja niewidomych. Opieką obejmujemy niewidome dzieci, jak również niewidomych dorosłych i osoby w podeszłym wieku.

Dysponujemy pokojami separacji, obserwacji i leczenia chorych dzieci, które ze względów epidemicznych czasowo muszą być odizolowane od dzieci zdrowych. Pokoje te mają stały nadzór lekarski, pielęgniarski i opiekuńczy.

Jesteśmy na etapie przekształceń i coraz śmielej patrzymy w przyszłość, jednak bez Państwa pomocy nie możemy utrzymać, ani tym bardziej rozwinąć wielu aspektów dotychczasowej działalności.

Nieodzowne jest przeprowadzenie prac remontowych oraz zakup prostego sprzętu medycznego jak np. apteczki i przenośne torby, lekkie nosze płachtowe, szafa nierdzewna przelotowa dwudzielna do kuchni, wyposażenie szatni. Potrzebujemy także specjalistycznej aparatury, urządzeń do przenośnej defibrylacji zewnętrznej, aparatów ambu z systemem masek, czy bezprzewodowego systemu sygnalizacji łączącego pokoje chorych z dyżurką pielęgniarek.

Szacowany koszt I etapu - wyposażenia naszego Zakładu Leczniczo-Rehabilitacyjnego w niezbędne urządzenia bez kosztów prac remontowych - wynosi 51 000 złotych.

Wpłacając jedną z poniższych kwot dofinansują Państwo:

  • 47 zł – zakup sprzętu i środków do konserwacji powierzchni (m.in. środki myjąco-dezynfekcyjne, dozowniki do mydła i płynów, wózki dla sprzątaczy, mopy z wkładami do dezynfekcji i prania),
  • 77 zł – przeprowadzenie protetyki oczodołów naszych niewidomych uczniów, leczenie optyczne i ortodontyczne,
  • 177 zł – zakup specjalistycznego sprzętu jak wózek do bezpiecznego transportu chorych w pozycji leżącej, koncentrator tlenu, przenośne butle z tlenem medycznym etc.,
  • każda dowolna kwota pozwoli na reorganizację i usprawnienie działania naszego Zakładu Leczniczo-Rehabilitacyjnego.


Dołącz do akcji i zostań AMBASADOREM ZDROWIA!

Wpłacając regularnie wybraną przez siebie kwotę bezpośrednio przyczyniasz się do rozwoju naszej placówki leczniczo-rehabilitacyjnej. Zdrowie naszych niewidomych dzieci leży w Twoich rękach.
Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i wparcie.

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do formularza klikając TUTAJ i wybrać z listy celów: Na zdrowie

Wpłaty drogą bankową prosimy kierować na numer konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 - wpisując w tytule Na zdrowie

GORĄCO ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA W AKCJI!!!

fot. A. Magner

wróć