Remontujesz... Modernizujesz... POMAGASZ

Ewa i jej rękodzieło

Akcja zakończona.

Zebraliśmy: 73.916 zł

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji!


Drodzy Przyjaciele Niewidomych!
Kochani Darczyńcy!

Z prawdziwą radością ogłaszamy, że nasza akcja Remontujesz... Modernizujesz... POMAGASZ!!! została zakończona.

Dzięki Państwa wrażliwości, przychylności i szczodrości od początku czerwca udało nam się zebrać kwotę 73.916 zł.

Zgromadzone środki umożliwiły wraz z nastaniem wakacji rozpoczęcie intensywnych prac remontowych na terenie internatów; remont sali gimnastycznej, malowanie klatek schodowych i korytarzy, modenizacja łazienek, naprawy w pokojach i pozostałych pomieszczeniach użytkowych to tylko niektóre z nich.

W imieniu naszej niewidomej młodzieży i dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach gorąco DZIĘKUJEMY  za przyłączenie się do akcji!


* * * * *

Drogi Darczyńco!

Rozpoczynamy II. edycję wakacyjnej akcji remontowej. Jeżeli nie zdążyłeś wziąć udziału w poprzedniej edycji właśnie teraz masz szansę przyłączenia się do wspólnych działań. Każda, nawet symboliczna kwota, którą zdecydujesz się przekazać na remont internatów przybliży nas do celu.

Przypomnijmy, że...
w naszym Ośrodku przygotowuje się do samodzielnego życia ponad 250 uczniów z całej Polski, z czego około 215 mieszka na miejscu w internatach. Większość czasu spędzają w Laskach, dlatego w naszych internatach staramy się stwarzać rodzinną atmosferę. Dzieci opuszczają Ośrodek na weekendy oraz przerwy świąteczne, ferie zimowe i letnie.


Okres wakacji to dla naszych podopiecznych czas relaksu i wypoczynku, który także staramy się im zapewnić. Dla nas z kolei jest to okres bardzo wzmożonej pracy, kiedy wszystkimi siłami przygotowujemy pokoje mieszkalne na nowy rok szkolny. Jest to najdogodniejszy czas, kiedy możemy przeprowadzić niezbędne naprawy i remonty.

Część pomieszczeń wymaga jedynie malowania, ale są również takie, w których konieczna jest szersza interwencja. Naprawiamy i uzupełniamy wyposażenie pokoi internatowych i pozostałych pomieszczeń użytkowych. Każdego roku staramy się jak najlepiej przygotować nasze internaty na nowy rok szkolny, aby dzieci mogły zamieszkać w czystych, przytulnych pokojach.

Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że jednym z ważniejszych czynników wpływających pozytywnie na rozwój uczniów niepełnosprawnych jest ich otoczenie, w którym nabywają niezbędnych umiejętności w zakresie czynności życia codziennego.

Prosimy o dofinansowanie remontu internatów. Koszt remontu został oszacowany na 50.000 złotych. Konieczne jest odmalowanie niektórych pomieszczeń, wymiana kilku wykładzin podłogowych, materacy, drobne naprawy drzwi i oświetlenia, wyposażenie jadalni w naczynia, sztućce oraz drobne akcesoria kuchenne jak: deski do krojenia, garnki, patelnie i blachy do ciast.

Wpłacając kwotę wybraną z niżej wymienionych dofinansujecie Państwo zakup:
30 zł – akcesoriów i materiałów do malowania
60 zł – akcesoriów kuchennych
85 zł – wyposażenia jadalni
150 zł – wykładziny i materaców

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc i każdą wpłatę. Wierzymy, że dzięki wspólnym staraniom nasi uczniowie po wakacjach powrócą do przytulnych, odświeżonych i w pełni wyposażonych pokoi.

Aby dokonać wpłaty wystarczy przejść do formularza klikając TUTAJ
i wybrać z listy celów:  Na wakacyjne remonty internatów

Wpłaty drogą bankową prosimy kierować na numer konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002
- wpisując w tytule „na wakacyjne remonty internatów”

GORĄCO  ZAPRASZAMY!!!

 

wróć