Matura brajlem

Akcja zakończona!

Drodzy Darczyńcy! Dzięki Wam zebraliśmy
15 577,00 zł
na maszyny brajlowskie! Cieszymy się, że nasi maturzyści będą mieli możliwość pisania egzaminu dojrzałości na nowym sprzęcie. Jesteśmy wdzięczni!

 

Drodzy Przyjaciele!

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda narzędzie pisarskie naszych uczennic i uczniów? Dlaczego w świecie nowoczesnych technologii nadal zwracamy uwagę na rozwijanie podstawowych umiejętności osób niewidomych?

Maszyny brajlowskie to odpowiednik tradycyjnych maszyn do pisania, które umożliwiają osobom niewidomym sporządzanie notatek na papierze w alfabecie Braille'a.

Znajomość pisma Braille'a jest kluczowa w ścieżce edukacyjnej każdego dziecka z niepełnosprawnością wzorku. Już od najmłodszych lat przedszkolaki przeglądają książeczki, gdzie istotny jest rozwój zmysłu dotyku. Opisane tam brajlem kształty, zwierzęta i rośliny pozwalają na stopniowe zapoznawanie się z narzędziami, którymi będą posługiwać się na etapie dalszej edukacji.

Wchodząc do Szkoły Podstawowej w Laskach słychać już stukot palców odbijających się na klawiaturze maszyny. Dzieci wymieniają się doświadczeniami z własnymi maszynami. Hani maszyna tak głośno pracuje, że przeszkadza to Dominikowi. Julkowi dawno nie zaciął się żaden klawisz, a Oliwia chciałaby maszynę brajlowską w fioletowym kolorze.

W Szkole Ponadpodstawowej wydajność maszyn brajlowskich musi być jeszcze większa. Trening pisania rozprawek przypomina o zbliżającej się maturze. Teksty są o wiele dłuższe i wymagające, dlatego tak ważny jest dobry sprzęt.

W swojej jakości od lat przoduje Perkins. Jest to zdecydowany klasyk, którego cena sięga 5 000 zł. W jego wyposażeniu znajduje się m.in. drewniana „gumka do ścierania”, przyciski na klawiaturze pracują lekko, co ułatwia pisanie. Co ważne, Perkins pracuje o wiele ciszej niż pozostałe maszyny.

Maszyny naszych wychowanków są w ciągłym użyciu.

Aktualnie potrzebujemy 3 maszyn Perkinsa dla uczniów Szkoły Ponadpodstawowej.

Czy na maturze same zdadzą egzamin ze swojej jakości i ergonomiczności? Mocno na to liczymy!

Kwota, którą musimy uzbierać na zakup maszyn wynosi
15 000 zł.

Każda, nawet najmniejsza wpłata będzie dla nas cennym wsparciem.

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do formularza i wybrać z listy celów: matura brajlem

Przelewy bankowe prosimy kierować na nr konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 wpisując w tytule: matura brajlem

GORĄCO ZACHĘCAMY DO WŁACZENIA SIĘ W NASZĄ AKCJĘ!

wróć