Przygotuj z nami wielkanocną niespodziankę!

Akcja  zakończona.

Zakończyliśmy wielkanocną zbiórkę środków finansowych na materiały potrzebne do przygotowania książeczek sensorycznych. Książeczki poprzez zabawę wspierają wielopłaszczyznowo rozwój naszych maluchów. DZIĘKUJEMY wszystkim Ofiarodawcom!

Drodzy Darczyńcy!

Ku uciesze przedszkolaków z sukcesem zakończyliśmy wielkanocną zbiórkę środków finansowych na materiały potrzebne do przygotowania książeczek sensorycznych. Książeczki poprzez zabawę wspierają wielopłaszczyznowo rozwój naszych maluchów.

DZIĘKUJEMY wszystkim Ofiarodawcom!!!

Oskarek i s. Marietta podczas wspólnego oglądania książeczki sensorycznej
Oskarek i s. Marietta podczas wspólnego oglądania książeczki sensorycznej
Oskarek i s. Marietta podczas wspólnego oglądania książeczki sensorycznej
Oskarek i s. Marietta podczas wspólnego oglądania książeczki sensorycznej

 

*  *  *  *  *

Drodzy Przyjaciele!

Święta tuż… tuż… W tym roku chcielibyśmy sprawić radość najmłodszym wychowankom i zebrać fundusze na materiały niezbędne do przygotowania książeczek sensorycznych.

Nasze przedszkolaki uwielbiają odkrywać nowe faktury, kształty, dźwięki. Cieszą się z niespodzianek, jakie niosą ze sobą kolejne strony książeczek.

Małe dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami. Książeczka sensoryczna służy do pobudzania zmysłów. W przypadku dzieci niewidomych szczególnie ważny jest zmysłu dotyku i wypracowanie tzw. małej motoryki, potrzebnej do późniejszej nauki brajla. W tym okresie konieczna jest ekspozycja dziecka na wielorakie doznania zmysłowe, by mogło ono jak najlepiej się rozwijać. Możliwość porównywania faktur (np. przyjemnego w dotyku miękkiego futerka i szorstkiej szczotki) pozwala dziecku poznawać świat w sposób najbardziej dla niego naturalny. Taką możliwość dają właśnie książeczki sensoryczne, poprzez obcowanie malucha z różnymi rodzajami tkanin i papieru, odginanie klapek z ukrytymi pod nimi niespodziankami, odpinanie i przypinanie elementów, łączenie obrazków etc.

W naszym Ośrodku książeczki sensoryczne przygotowuje samodzielnie s. Marietta, na co dzień pracująca w przedszkolu. S. Marietta pieczołowicie dba o każdy szczegół wykonania. Precyzyjnie i starannie opracowuje coraz to nowe wzory, dzięki którym dzieci uczą się poprzez zabawę.


Wspomniane książeczki wykonujemy z filcu o grubości min. 4 mm oraz całej masy materiałów pasmanteryjno-artystycznych takich jak: rzepy, guziki, cekiny, koraliki, sznurki, wstążki, elementy z pianki, wata, flizelina, tkaniny, dzianiny, papiery o różnej grubości i strukturze. Do wykonania niezbędne są również metalowe kółka, które łączą poszczególne strony książeczek.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w naszej wielkanocnej akcji. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę przekazaną na ten cel.

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do Formularza wpłaty i wybrać z listy celów: Na zajączka

Przelewy bankowe prosimy kierować na numer konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 - wpisując w tytule Na zajączka

GORĄCO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

wróć