Remonty wakacyjne

Gorąco zapraszamy do finansowego włączenia się w akcję "Wakacyjne remonty 2017". Wsparcie tego celu umożliwi dokonanie niezbędnych napraw oraz modernizacji w pokojach internatowych, salach lekcyjnych i pozostałych pomieszczeniach użytkowych. Bez Państwa życzliwości i pomocy realizacja wspomnianych prac nie będzie możliwa.

Drodzy Przyjaciele Niewidomych!


Do wakacji w Laskach trzeba się co roku przyzwyczajać na nowo. Wraz z wyjazdem naszych wychowanków robi się tu cicho, pusto i tęskno. Jednak spokój ten jest tylko pozorny, bo pokoje internatowe, sale szkolne i inne pomieszczenia użytkowe w placówkach Ośrodka, zaczynają żyć własnym „remontowym życiem”.

W czasie roku szkolnego pomieszczenia są w ciągłym użyciu. Szkolne sale stanowią gwarną przestrzeń do nauki, a internaty tętnią życiem, dlatego w wakacje, gdy placówki pustoszeją od razu widać, co trzeba odświeżyć, wymienić i naprawić.

W te wakacje czeka nas m.in. cyklinowanie podłóg, naprawy pęknięć ścian, malowanie wielu pomieszczeń, wymiana wykładzin podłogowych, wymiana rur kanalizacyjnych oraz remont łazienek. Robimy to z myślą o naszych niewidomych, aby w Laskach czuli się bezpiecznie. Ciekawe, że po powrocie z wakacji od razu zauważają zmiany, powtarzając, że w salach „pachnie nowością”, że łazienka bardziej dostosowana do ich możliwości ruchowych, a podłoga wygląda jak nowa. Są po prostu wdzięczni.

Jeśli mieliby Państwo możliwość wesprzeć nas w przeprowadzeniu wakacyjnych remontów, już teraz GORĄCO DZIĘKUJEMY.

Koszt prac renowacyjno-budowlanych oszacowano na 115.000 złotych. Nie mamy wystarczających środków, dlatego każda, nawet symboliczna kwota, pozwoli nam doprowadzić nasze plany do końca. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie oraz wdzięczności za każdy gest pamięci z Państwa strony.

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do Formularza wpłaty i wybrać z listy celów: Remonty wakacyjne 2017

Przelewy bankowe prosimy kierować na numer konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 - wpisując w tytule Remonty wakacyjne 2017

SERDECZNIE ZACHĘCAMY do uczestnictwa w akcji i pozdrawiamy z Lasek, które mienią się wszystkimi kolorami lata!

wróć