WAKACYJNE REMONTY INTERNATÓW!

Akcja zakończona.

Gorąco dziękujemy za niezwykłą hojność, przychylność dla naszych działań oraz wielkie serca!

Kochani Przyjaciele Dzieła Lasek!

Z nieskrywaną radością ogłaszamy zakończenie zbiórki funduszy na WAKACYJNE REMONTY INTERNATÓW!!!

Trwająca od lipca akcja przyniosła WSPANIAŁY WYNIK i pozwoliła na przeprowadzenie szeregu niezbędnych prac budowlano-remontowych na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Dzięki temu nasi Wychowankowie od pierwszego dnia nowego roku szkolnego mogą uczyć się i wypoczywać w przytulnych i czystych pomieszczeniach większości laskowskich placówek. Głębszej "interwencji" wg opinii fachowców wymaga internat chłopców. To wyzwanie jest jeszcze ciągle przed nami. O szczegółach będziemy Was informować na bieżąco.

Gorąco dziękujemy za niezwykłą hojność, przychylność dla naszych działań oraz wielkie serca!

* * * * *

Drodzy Darczyńcy!
Kochani Przyjaciele Niewidomych!

Wakacje to dla naszych podopiecznych czas relaksu i wypoczynku. Dla nas z kolei jest to okres bardzo wzmożonej pracy, kiedy wszystkimi siłami przygotowujemy pokoje internatowe na nowy rok szkolny. Jest to jedyny bezpieczny czas, kiedy możemy przeprowadzić niezbędne naprawy i remonty. Część pomieszczeń wymaga jedynie malowania, ale są również takie, w których konieczna jest szersza interwencja. Każdego roku staramy się jak najlepiej przygotować nasze internaty na nowy rok szkolny, aby dzieci mogły zamieszkać w czystych, przytulnych pokojach, gdzie będą w pełni bezpieczne.

Prosimy o dofinansowanie naszego remontu. Jego koszt został oszacowany na 150 000 złotych.

W obecnej chwili konieczne jest wykonanie następujących prac:

  • odmalowanie wielu pomieszczeń,
  • wymiana wykładzin podłogowych w Szkole Podstawowej Specjalnej,
  • wymiana instalacji elektrycznej w Internacie Szkoły Specjalnej,
  • przebudowa ciągu pieszego w budynku Przedszkola.


Kontrole przeciwpożarowe wykazały konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac związanych z zabezpieczeniem pomieszczeń na wypadek pożaru. Jest to niezmiernie istotna sprawa, zwłaszcza w przypadku dzieci i to dodatkowo obciążonych niepełnosprawnością. Wszystkie pomieszczenia, w których przebywają nasi podopieczni, muszą być dostosowane nie tylko w sposób umożliwiający bezpieczne przebywanie w nich, ale jednocześnie dający możliwości poznawcze i rozwojowe.


Mimo iż remonty przeprowadzamy w każde letnie ferie, to ich zakres w znacznej mierze różni się od siebie. W tym roku nacisk musimy położyć na nasze Przedszkole i Internat Szkoły Specjalnej, gdyż te dwa budynki wymagają w chwili obecnej niezwłocznej interwencji, a zaniechanie remontu zagraża bezpośrednio bezpieczeństwu naszych wychowanków.

Wpłacając jedną z poniższych kwot dofinansują Państwo:

  • 30 zł – remont podjazdu do budynku,
  • 75 zł – 1 mkw wykładziny podłogowej,
  • 100 zł – drzwi z samozamykaczem o szerokości 120 cm,
  • 150 zł - wymianę instalacji elektrycznej.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i wparcie.

Aby dokonać wpłaty online wystarczy przejść do formularza klikając TUTAJ i wybrać z listy celów: Wakacyjne remonty internatów

Wpłaty drogą bankową prosimy kierować na numer konta:
mBank 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002 - wpisując w tytule Wakacyjne remonty internatów

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W AKCJI!!!


fot. TOnO/A. Magner

wróć