Czar wakacyjnych wspomnień

02-09-2015

Letni powiew wiatru, przygrzewające słońce, gorący piasek, statki – z czym to wszystko się kojarzy? Oczywiście z kolonią w Sobieszewie! Od razu po zakończeniu roku szkolnego dziewczęta i chłopcy wyruszyli na zasłużony odpoczynek do naszego ośrodka nad morzem, gdzie przebywali od 27.06 - 10.07 2015 roku.

Na początku nadmorska aura przywitała nas czarnymi chmurami, chłodnym powietrzem i silnym wiatrem, ale wyśmienite humory z każdym dniem powodowały, że słońce grzało coraz mocniej.

Wśród wielu atrakcji nie zabrakło zwiedzania Gdańska, przywitania się z Neptunem; wycieczki do Gdyni gdzie statek „porwał” za horyzont Morza Bałtyckiego, przejazdu promem do Flomborka oraz zwiedzania zamku Krzyżackiego w Malborku. Wiele radości sprawiły naszym wychowankom wizyty w Wiosce Indiańskiej i Krainie Dinozaurów.

Wieczorami wspólnie śpiewaliśmy, były także tańce, zabawy integracyjne oraz rajdy na tendemach i spacery na zachody, a nawet wschody słońca. Jednak największą atrakcją dla naszych wychowanków było wyjście nad morze, gdzie trwało piaskowe i wodne szaleństwo: budowanie zamków i babek z piasku, kąpiele w morzu i zbieranie bałtyckich skarbów (muszelek, itp.),

Na koniec, wszyscy koloniści pełni wdzięczności i radości za spędzony wakacyjny czas pojechali do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie, aby podziękować za udany wypoczynek.

Anna Weremiejczyk

fot. Anna Weremiejczyk

wróć