Koncert Szkoły Muzycznej

20-03-2012

Nasi młodsi i starsi wychowankowie podczas występu - inauguracja

We wtorek, 7 lutego mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu półrocznego uczniów naszej Szkoły Muzycznej. Został on zainaugurowany i prowadzony przez panią Dyrektor- Beatę Dąbrowską.

Koncert można podzielić na kilka części. W pierwszej z nich wystąpili najmłodsi uczniowie: Agata Warsińska (piosenka Gołębie z akompaniamentem p. Łucji Szablewskiej-Borzykowskiej), Ewa Hryniewicka (Etiuda fortepianowa F-dur Karla Czernego), Krzysztof Maciejczyk (wykonane na gitarze AndantinoFerdynanda Carulliego) oraz Agata Smurlik (Piosenka francuska oraz Andante Samuela Majkapara: utwory fortepianowe).

W części drugiej, nazwanej „kącikiem bachowskim", dzięki słowu wprowadzenia oraz przedstawionym utworom, zostaliśmy przeniesieni w epokę baroku. W wykonaniu uczniów: Mireli Moldovan, Kamila Wiśniewskiego, Zuzanny Gardockiej oraz Karoliny Frąckiewicz, usłyszeliśmy piękne, aczkolwiek niełatwe utwory Jana Sebastiana Bacha. Były to: Menuet G-durPreludium c-mollMenuet g-moll oraz Inwencja dwugłosowa C-dur.

Kolejną część stanowiła muzyka filmowa, w której wysłuchaliśmy dwóch walców z filmu „Amelia" w wykonaniu uczniów klasy akordeonu: Marcina Cięszczyka oraz Krzysztofa Wędrochy. Chłopcy grali w duetach ze swoim nauczycielem p. Grzegorzem Bożewiczem.

Następny etap koncertu został zatytułowany jako „muzyka lżejsza, co nie znaczy- łatwiejsza", zawierający bardzo różnorodny repertuar. Tę część rozpoczął duet: Michał Skorowski (trąbka) i Oskar Słodkowski (gitara basowa). Uczniowie wykonał utwór Louisa Armstronga What a wondrful world. Kolejnym wykonawcą był wokalista Dominik Strzelec. Przy akompaniamencie Maksymiliana Chlewińskiego, zaśpiewał on piosenkę Ryszarda Rynkowskiego Dary losu. W kolejnej piosence- kompozycji Marcina Stycznia do poezji Karola Wojtyły: Co to znaczy, że tyle dostrzegam, z gitarą dołączył do uczniów nauczyciel Bronisław Harasiuk. Po nich, w utworze z musicalu „Upiór operze", wystąpił zespół wokalno-instumentalny Kwiaty Świętego Maksymiliana.

Ostatnia część koncertu to „kącik piosenek Jerzego Wasowskiego". Piosenki kompozytora wykonali zarówno soliści, jak i chór. Z towarzyszeniem akompaniamentu p. Łucji Szablewskiej-Borzykowskiej, Oliwia Selewoniuk zaśpiewała utwór Piosenka jest dobra na wszystko. Następnie wystąpił Dominik Strzelec w Addio pomidory. Po solistach usłyszeliśmy cztery piosenki w wykonaniu Chóru Szkoły i Ogniska Muzycznego Muzycznego w Laskach pod dyrekcją p. Martyny Drabik-Dziedziczak. Były to następujące utwory: W zielonym lesieGdzie ty jesteś, jesieniZimowa piosenka oraz W domu ojczystym. Do piosenek akompaniowała p. Martyna oraz p. Alicja Czołpińska.