Konferencja na UKSW

21-03-2012

Uczniowie Szkoły Muzycznej naszego Ośrodka uświetnili w piątek 19 marca br. początek Konferencji "Duchowa troska w praktyce medycznej"

Odpowiadając na zaproszenie p. prof. Jadwigi Kuczyńskiej-Kwapisz uczniowie Szkoły Muzycznej naszego Ośrodka uświetnili w piątek 19 marca br. początek Konferencji "Duchowa troska w praktyce medycznej", zorganizowanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny i uniwersytety z Niemiec.

W Auli im. R. Schumanna UKSW wystąpił Laskowski chór i soliści, m.in. Kamil Wiśniewski, Maksymilian Chlewiński, Martyna Drabik-Dziedziczak i Alicja Czołpińska (fortepian), Maciek Kotyński i Dominik Strzelec (śpiew), Krzysztof Wędrocha i Grzegorz Bożewicz (akordeon) oraz Bronisław Harasiuk (gitara).

W programie znalazły się m. in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Walc z filmu Amelia, piosenki Ryszarda Rynkowskiego (Dary losu) i Jerzego Wasowskiego (W zielonym lesie oraz W domu ojczystym) oraz kompozycja Marcina Stycznia do tekstów Karola Wojtyły.

Kilkunastominutowy koncert spotkał z szczerym zainteresowaniem, a wykonawcy zostali obdarowani słodyczami.

St. B. (opr. J.M.)
foto: M. Łoboda