Paraolimpijczyk w naszej szkole

12-04-2014

Paraolimpiada w Atenach. Grzegorz Polkowski pierwszy z prawej

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Laskach w dniu 10 kwietnia 2014 roku spotkali się z niezwykłym gościem. W szkolnych progach zawitał Grzegorz Polkowski absolwent Lasek, pływak, paraolimpijczyk, wielokrotny medalista.

Zebrani z uwagą słuchali historii sportowca. Grzegorz Polkowski od 1996 roku trenuje pływanie początkowo pod okiem Tadeusza Koca, a następnie Waldemara Madeja.

Od 1997 roku należał do polskiej kadry osób niepełnosprawnych w pływaniu.
Brał udział w czterech paraolimpiadach. W 2000 roku w Sydney zajął szóste miejsce, w 2004 roku w Atenach zdobył srebrny medal, był to pierwszy medal zdobyty dla Polski przez niewidomego pływaka. Na paraolimpiadzie w Pekinie w 2008 roku wywalczył brązowy medal, a w 2012 roku w Londynie zajął ósme miejsce. Ponadto wielokrotnie brał udział w mistrzostwach świata w pływaniu. Na swoim koncie ma ponad sto medali.

W 2013 roku zakończył sportową karierę. Obecnie pracuje jako masażysta. Jak powiedział jest człowiekiem spełnionym.

W drugiej części spotkania Grzegorz Polkowski odpowiadał na rozmaite pytania dzieci i młodzieży. Uczniów interesowały kwestie związane z uprawianą przez pana Grzegorza dyscypliną sportową: czy lubi pływać, jakim stylem pływa, na jakich dystansach, a także gdzie trzyma medale.

Na zakończenie dzieci wręczyły gościowi ceramicznego baranka.
Dziękujemy za spotkanie i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Magner

fot. Anna Magner