Integracyjny Turniej Warcabowy

10-04-2014

Niewidomi uczniowie grają w warcaby

W dniu 9 kwietnia 2014 roku odbył się w szkole św. Maksymiliana w Laskach Integracyjny Turniej Warcabowy dla osób niewidomych i słabowidzących.

Gościliśmy zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących nr 8, przy ul. Koźmińskiej w Warszawie.

Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: osoby niewidome (siedmiu zawodników) i osoby słabowidzące (szesnastu zawodników). Mimo zdecydowanej przewagi panów warto dodać, że w turniejowych zmaganiach wzięły udział dwie panie: Paulina Flak i Justyna Grzebień.

Walka była zacięta. Na sali panował nieustanny szmer przesuwanych lub przekładanych w odpowiednie miejsca pionków. Podczas partii finałowych kibicowanie budziło największe emocje.

Po wyczerpujących rozgrywkach nastał czas na nagrody. Zawodnicy z Lasek okazali się bezkonkurencyjni w obu kategoriach.

Wśród osób niewidomych pierwsze miejsce zajął Kamil Sikała – absolwent Lasek, drugie Krystian Kisiel – uczeń trzeciej klasy Gimnazjum, a trzecie Paweł Nowicki z szóstej klasy Szkoły Podstawowej.

W grupie osób słabowidzących pierwsze miejsce zajął Dawid Parzych z drugiej klasy Technikum, drugie miejsce przypadło Mariuszowi Dudziakowi z drugiej klasy Gimnazjum, a trzecie Michałowi Rowińskiemu z trzeciej klasy Szkoły Zawodowej.

Wyróżnienie otrzymali najmłodsi zawodnicy: Marcin Czerwiński z trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Laskach oraz Eryk Ozimek i Dawid Turliński z piątej klasy Szkoły Podstawowej przy ul. Koźmińskiej.

Zwycięzcy otrzymali medale i nagrody rzeczowe.

Wszystkim Zwycięzcom i Uczestnikom gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy firmie Altix, która ufundowała warcaby brajlowskie dostosowane do potrzeb osób niewidomych.

Tekst i foto: Anna Magner