Koncert zespołu After Five w Otwocku

08-04-2014

Zespół After Five na scenie

W roku szkolnym 2013/2014 Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi Korczakowskiej w Otwocku uroczyście obchodzi dziesięciolecie integracji. Z tej okazji, w dniu 2 kwietnia 2014 roku, w szkole wystąpił zespół muzyczny "After Five" z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

Zespół After Five to pięciu utalentowanych niewidomych uczniów z Lasek.

Magdalena Pochopień – absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fletu. Nadal doskonali swoją grę na tym instrumencie. Magda rozwija także swoje talenty grając na gitarze basowej i fortepianie. W zespole After Five gra na flecie.

Dominik Strzelec – śpiewa od zawsze. Obecnie Dominik jest absolwentem Ogniska Muzycznego w Laskach. Obdarzony oryginalną barwą głosu. Nie naśladuje konkretnego wykonawcy, ale dobiera sobie zachowania głosowe, które mu odpowiadają u poszczególnych artystów. Dwukrotnie brał udział w krakowskim festiwalu "Zaczarowanej piosenki" organizowanym przez Fundację Anny Dymnej. W 2007 roku Dominik odebrał statuetkę "Zaczarowanego ptaka" za zajęcie II miejsca podczas tego festiwalu.

"Moją pasją jest muzyka" – mówi Dominik. Wie, co się dzieje na scenie muzycznej. W rozwijaniu tych zainteresowań pomagają mu radio i Internet. Lubi też zajmować się obróbką drewna.

Marzeniem Dominika jest bycie aktywnie działającym muzykiem. Interesuje go także realizacja dźwięku przy pomocy programów komputerowych. W zespole After Five śpiewa.

Kacper Kowalewski – absolwent szkoły muzycznej I stopnia w Laskach, w klasie fortepianu. Obecnie słuchacz drugiego roku Studium Organistowskiego, które jest filią Instytutu Szkolenia Organistów przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

Kacper aktywnie uprawia sport m.in. pływanie, czy grę w goalball. W zespole After Five gra na instrumencie klawiszowym.

goalball – to gra drużynowa dla osób niewidomych i słabowidzących. Zawodnicy grają z zasłoniętymi oczami. Ich zadaniem jest bronienie bramki o wysokości 1,3 m rozmieszczonej na całej szerokości boiska. W piłce do gry znajdują się dzwoneczki, dzięki którym gracze orientują się w której części boiska znajduje się piłka. Mecze rozgrywane są w ciszy.

Damian Osiewak – odkąd pamięta, grał na wszystkim, co przypominało perkusję. Na perkusji profesjonalnej gra od 13 lat. Aktualnie jest uczniem Ogniska Muzycznego w Laskach oraz członkiem koła teatralnego. Jego marzeniem jest udział w trasach koncertowych oraz pielgrzymka do miejsc świętych m.in. do Ziemi Świętej. Swoją przyszłość wiąże z perkusją. W zespole After Five gra właśnie na tym instrumencie.

Oskar Słodkowski – ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Laskach, w klasie fortepianu. Gitara basowa nie jest jedynym instrumentem, na którym Oskar potrafi grać. Wcześniej w grupach nieformalnych grał na perkusji i fortepianie. Oskar ma wiele pasji. Interesuje go możliwość tworzenia stron internetowych, komputer to dla niego niezgłębione źródło informacji. Fascynuje go motoryzacja. Grę na gitarze basowej traktuje jako hobby. Chciałby pracować w lokalnym radiu. W zespole After Five gra na gitarze basowej.

Podczas koncertu zespół wykonał, we własnych aranżacjach, utwory znane i lubiane polskich i zagranicznych wykonawców: "Czas nas uczy pogody", "Nie warto nie wierzyć w nic", "Free as a Bird", "Tolerancja", "O niebo lepiej", "Dobranoc", "To jest nasz świat".

Koncertu z żywym zainteresowaniem wysłuchali dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas 1-6. Zespół nagrodzono gromkimi brawami. Po koncercie dzieci zadawały wiele pytań wykonawcom oraz prosiły ich o autografy.

Upominki dla wykonawców ufundowali: Urząd Miasta Otwock, Starostwo Powiatowe w Otwocku, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi Korczakowskiej w Otwocku oraz Fundacja Orange.

Tekst i zdjęcia: Daria Kuźniecow-Dudko