Niecodzienna wizyta w Laskach

14-03-2014

W dniu 14 marca 2014 roku gościliśmy w Laskach małżonkę Prezesa Rady Ministrów panią Małgorzatę Tusk oraz partnerkę Wiceprezydenta RPA panią Gugu Mtshali.

Goście odwiedzili prowadzone przez nas placówki: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Niewidomego Dziecka, Przedszkole, Szkołę Podstawową i Gimnazjum.
Obie Panie były bardzo wzruszone serdecznym przyjęciem ze strony zarówno gospodarzy jak i niewidomych dzieci.

Z żywym zainteresowaniem wysłuchały koncertu chóru "Leśne Ptaki" z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach. Chórzyści pod dyrekcją Martyny Drabik-Dziedziczak wykonali trzygłosowe opracowanie pieśni "Pan jest mocą" oraz meksykańską melodię ludową "La cucharacha". W ostatnim utworze młodzieży akompaniował na gitarze basowej Bronisław Harasiuk. Podczas koncertu wystąpił także uczeń Szkoły Muzycznej Krzysztof Maciejczyk, który zagrał na gitarze "Etiudę" Juana Antonio Murro.

Po wysłuchaniu koncertu Małżonka Prezesa Rady Ministrów podziękowała za mile spędzony czas i życzyła wszystkim obecnym dalszych sukcesów.

Na zakończenie wizyty goście udali się na cmentarz znajdujący się na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, aby złożyć wieniec na grobie Tadeusza Mazowieckiego.

Daria Kuźniecow-Dudko
Anna Magner