Patrzeć nie widząc

11-06-2014

W dniu 10 czerwca 2014 roku w Galerii Nieformalnej Studio w Warszawie, przy ulicy Litewskiej 11/13, odbył się wernisaż obrazów Kamili Makaruk.

Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Projektuje wnętrza, scenografie filmowe, przedmioty codziennego użytku, rzeźbi i maluje.
Inspiracje czerpie z życia. Bardzo ważnym elementem w jej twórczości jest kolor i jego oddziaływanie na przestrzeń.

Wystawa obrazów „Patrzeć nie widząc” powstała po głębokich przemyśleniach. Inspiracją stały się osoby niewidome, ich sposób postrzegania świata.
Artystka zaczęła studiować twarze osób niewidomych, przede wszystkim oczy. Dostrzegła w nich piękno i ból. Wygląd niektórych uszkodzeń oczu kojarzy się z kosmosem, nieskończonością, galaktykami.
W obrazach Kamili Makaruk dominują barwy niebieskie, brązy, czerwienie i biele.

Wystawę można obejrzeć do 30 czerwca 2014 roku.

Podczas wernisażu odbyła się licytacja obrazu „Podwójna źrenica”. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na dofinasowanie wycieczki do Rumunii. Pojadą na nią wychowanki z grupy drugiej Internatu Dziewcząt z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

Serdecznie dziękujemy za ten piękny dar.

Tekst: Daria Kuźniecow-Dudko

fot. Zuzanna Makaruk