Funkcjonariusze policji w Laskach

10-06-2014

W poniedziałek, 9 czerwca 2014 roku, w Szkole Podstawowej i Gimnazjum gościliśmy nadkomisarza Ewelinę Gromek-Oćwieję oraz dzielnicowego sierżanta sztabowego Marcina Górskiego z Komendy Powiatowej Policji Państwowej dla powiatu warszawskiego zachodniego w Starych Babicach.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo podczas wakacji. Omówiono także m.in. tematy związane z poprawnym zachowaniem w szkole, bezpieczeństwem na drodze, zachowaniem ostrożności wobec osób nieznajomych. Przedstawiono zasady wzywania karetki, straży pożarnej i policji. Funkcjonariusze omawiali konsekwencje telefonowania "dla żartu" na numery służb ratowniczych.

Podczas spotkania ze starszymi klasami rozmawiano także o przejawach demoralizacji nieletnich: spożywaniu alkoholu, braniu narkotyków, paleniu papierosów i innych.

Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania funkcjonariuszy. Goście podziękowali młodzieży za aktywny udział w dyskusji. Na koniec wizyty obiecali, że jesienią, ponownie odwiedzą Szkołę Podstawową i Gimnazjum, tym razem w pełnym rynsztunku.

Tekst i zdjęcia: Daria Kuźniecow-Dudko