Bieg charytatywny „Biegaj z Tomkiem”

07-10-2015

W sobotę 3 października 2015 roku reprezentacja z Lasek wzięła udział w biegu charytatywnym „Biegaj z Tomkiem” odbywającym się na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Starej Miłosnej.

Nasi młodzi sportowcy – chłopcy z gr. II: Hubert, Jakub, Marcin i Mariusz wraz z przewodnikami Moniką Standerską oraz Adamem Trzaską, z uśmiechem na ustach i niebywałym entuzjazmem pokonali 2,5-kilometrową trasę wiodącą leśnymi ścieżkami.

W trakcie trwania imprezy uczestnicy biegu oraz zaproszeni goście mogli odwiedzić laskowskie stoisko, na którym nasi instruktorzy orientacji przestrzennej – Ela Pawluk i Ania Zagórowska z zaangażowaniem odkrywały tajemnice świata niewidomych. Licznym zainteresowanym wyjaśniały zasady pisania na maszynie brajlowskiej, prezentowały materiały dydaktyczne i przedmioty codziennego użytku wykorzystywane przez niewidomych oraz uczyły właściwego poruszania się z białą laską. Ochotnicy mogli też napisać swoje imię posługując się tabliczką i dłutkiem albo zagrać „po niewidomemu” w kółko i krzyżyk oraz chińczyka.

Udział naszych chłopców w imprezie został nagrodzony gromkimi brawami. Ekipa wróciła do Lasek z trofeami: medalem oraz dyplomem.

Organizatorami tego wspaniałego wydarzenia była rodzina i przyjaciele tragicznie zmarłego Tomka oraz Towarzystwo Narciarskie „Biegówki”.

Całkowity dochód ze sprzedaży pakietów startowych został przeznaczony dla niewidomych i słabowidzących dzieci z naszego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Justyna Grochowska

fot. J. Grochowska, M. Vajo