Wspólne Imieniny

30-09-2015

W dzień Świętych Archaniołów obchodziliśmy szczególne święto - wspólne imieniny naszych kochanych pań z orientacji przestrzennej, terapii widzenia i zajęć dodatkowych. Jak ustaliliśmy na zebraniu rady pedagogicznej Internatu Dziewcząt, w tym roku imieniny pracowników poszczególnych działów będziemy świętować wspólnie. Jest to okazja do spotkania, zatrzymania się na wspólnym podwieczorku, dowiedzenia się czegoś o sobie.

29 września 2015 roku obchodziliśmy święto Archaniołów. Jeden z nich - Rafał - jest szczególnym patronem osób podróżujących. On też pomagał biblijnemu Tobiaszowi, który stracił wzrok. Wybraliśmy go na wspólnego patrona naszych pań prowadzących zajęcia z orientacji przestrzennej i terapii widzenia.

Paniom z zajęć dodatkowych patronuje św. Łucja, której wspomnienie obchodzimy w grudniu, ale ponieważ sama opiekuje się niewidomymi, postanowiliśmy tych patronów ze sobą połączyć.

Spotkanie rozpoczęło się złożeniem życzeń i rozdaniem prezentów wykonanych przez I i V grupę. Nasze solenizantki otrzymały anioły, które mają opiekować się Paniami w naszej codzienności oraz kartki z myślami. Anioły to również symbol naszej wdzięczności za cichą, radosną i zawsze pomocną obecność Pań.

Stół przygotowany przez solenizantki zachęcał do biesiadowania kolorowymi, pysznymi ciastami i owocami. Wychowawczynie przybliżyły wszystkim postacie Rafała Archanioła i św. Łucji, a Kasia przeczytała krótkie i zabawne charakterystyki naszych Pań. Było radośnie, ciepło i domowo. Dziękujemy!

A na kolejne wspólne imieniny zapraszamy naszych lekarzy i służbę zdrowia - już 19 października.

fot. s. Jana Maria, p. Agata Wiśniewska

wróć