Internat Dziewcząt świętuje!

18-09-2015

Jak co roku, Dom Dziewcząt w Laskach jako pierwszy z Internatów Ośrodka, obchodził swoje święto patronalne. Już w środę 16 września 2015 roku czekała na dziewczęta miła niespodzianka - kolacja ufundowana przez jednego z darczyńców. Tym razem była to pyszna pizza. Dziękujemy!

Tego samego dnia o godzinie 19:30 wszystkie grupy internatowe oraz zaproszeni goście spotkali się na adoracji Najświętszego Sakramentu, prowadzonej przez przedstawicielki grup. Był to czas dziękczynienia za dotychczasowe dobro, którego tu doświadczamy i ufne powierzenie nowego roku szkolnego.

17 września 2015 roku, w środę, w przeddzień święta św. Stanisława Kostki, patrona Internatu Dziewcząt, nasza laskowska społeczność spotkała się w sali Domu Dziewcząt na wspólnym świętowaniu. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16:00 mszą świętą sprawowaną przez trzech kapłanów: ks. Michała W., ks. Jakuba Sz. i ks. Tomasza B. W homilii ks. Jakub zachęcał dziewczęta do odczytywania i wypełniania woli Bożej w swojej codzienności oraz do duchowej przyjaźni ze św. Stanisławem Kostką, patronem Domu.

Po mszy świętej s. Jana Maria powitała wszystkich zebranych gości, a wśród nich grupę dziewcząt z Ośrodka w Rabce, które przyjechały z s. Irminą i wychowawczyniami.

Następnie grupa I i delegatki grupy II przedstawiły bajkę pt.: "Kopciuszek" autorstwa Jana Brzechwy. Młode aktorki wspaniale prezentowały się w kolorowych i bogato zdobionych strojach. Za swoją grę otrzymały gromkie brawa, a wraz z nimi wychowawczynie: s. Agata, p. Albertyna i p. Joanna, które spektakl ten przygotowały oraz niezawodny p. Czesław akompaniujący na fortepianie.

Po spektaklu głos zabrali: p. Elżbieta Szczepkowska, dyrektor OSW w Laskach, p. prezes TOnO Józef Placha oraz mecenas Władysław Gołąb. Po oficjalnej części programu wychowanki, pracownicy i goście zasiedli do wspólnej agapy.

fot. s. Leona FSK

wróć