Rok szkolny rozpoczęty

01-09-2015

We wtorek 1 września 2015 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

Dzieci i młodzież wraz z rodzicami i opiekunami, a także z wychowawcami i nauczycielami spotkali się na mszy świętej w kaplicy pw. Matki Bożej Anielskiej. Podczas homilii ks. rektor Sławomir Szczepaniak zachęcał do słuchania Słowa Bożego i wzrastania w człowieczeństwie.

Po wspólnej modlitwie odbyło się spotkanie w internacie dziewcząt. Zebranych serdecznie powitała Elżbieta Szczepkowska – dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu do zebranych przemówił Józef Placha – prezes Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. Przypomniał, że szkoła ma być radością, pomagać we wzrastaniu i dojrzewaniu.

Matka Radosława Podgórska zachęcała do budowania dobrych relacji opartych na zaufaniu, dyskrecji i przyjaźni.

Elżbieta Szczepkowska przedstawiła dyrektorów placówek Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i życzyła uczniom by marzyli o sukcesie i go osiągnęli, a porażki traktowali jak lekcję, z której należy wyciągnąć wnioski.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy dobrego roku szkolnego 2015/2016.

Anna Magner

fot. Anna Magner